Zalety skuterów elektrycznych

Mateusz Rąbalski
28.02.2020

Skutery elektryczne jako środek lokomocji zyskują sobie coraz szersze grono użytkowników i zwolenników. Przemawia za tym szereg argumentów różnej natury. Przede wszystkim jest to nowe i ekologiczne rozwiązanie, relatywnie niedrogie w eksploatacji. Na popularność wpływa także wzmożone zainteresowanie nowymi technologiami. Warto więc przyjrzeć się bliżej źródłom sukcesu i zainteresowania tym pojazdem. Za przykład posłuży nam produkt firmy Velex - ceniony przez wielu zadowolonych użytkowników

Dlaczego skuter elektryczny staje się taki popularny?

Kwestia pierwsza - homologacja. Dzięki niej możemy legalnie poruszać się po drogach publicznych, co czyni nas pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Aspekt prawny mamy rozwiązany, co dalej?

Następną kwestią jest akumulator  - tutaj mamy dość szeroki wybór. Polecany jest Li-Ion - Akumulator ołowiowy żelowy - tylko 300 do 500 cykli ładowania, napięcie spada podczas rozładowywania (pojazd jeździ coraz wolniej). Alternatywą pozostaje - Akumulator Li-Ion - 1500 do 2000 cykli ładowania, brak spadku napięcia podczas rozładowywania. Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji. Jednakże musimy pamiętać, że w tym zakresie bardzo ważna jest pojemność (np. 60V * 20Ah = 1200 Wh) - im większa tym większy zasięg. Warto zwrócić uwagę na akumulator wymienny, który pozwala nam wymieniać akumulator i ładować go zewnętrznie np. w biurze czy domu. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, które z pewnością przypadnie do gustu wszystkim użytkownikom. Czynnikiem sprzyjającym jest oświetlenie ledowe oszczędne i światło dzienne.

Wielu użytkowników ceni sobie możliwość zamówienia opon do jazdy poza terenem utwardzonym, które sprawią, że nasz skuter elektryczny sprawdzi się na każdej nawierzchni. Warto wspomnieć, że producent Velex zapewnia support techniczny w Polsce co zapewni bezproblemowe użytkowanie pojazdu przez wiele lat a z taką myślą go kupujemy.

Na koniec warto wspomnieć o dostępności szerokiej gamy różnych akcesoriów takich jak: kufer na kask, koszyk na zakupy czy alarm lub lokalizator. Z pewnością tego typu gadżety sprawią, że codzienne użytkowanie skutera stanie się jeszcze przyjemniejsze i bardziej praktyczne. Szczególnie jeśli skorzystam z szybkiej ładowarki, która redukuje ładowanie do 3 i pół godziny zamiast początkowych siedmiu.

Skutery elektryczne to świetna alternatywa dla wszystkich, którzy szukają praktycznego i niewymagającego środka transportu, który jednocześnie będzie cechował się niezawodnością i całym wachlarzem różnych możliwość. To produkt nie tylko dla ludzi młodych, jego zalety z pewnością doceni przedstawiciel każdej grupy wiekowej. Warto więc przemyśleć zakup już dziś na: https://velex.pl/pl/46-skutery-elektryczne

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie