Tauron wdrożył technologię blockchain

Piotr Kowalczyk
27.04.2022

O tym, że technologia blockchain jest nieodległą przyszłością świata finansów i szeroko pojętej wymiany informacji nie trzeba raczej nikogo przekonywać. O postępującej masowej adopcji tego rozwiązania świadczy fakt, że właśnie wdrożyła je spółka Tauron. Gigant rynku energii w naszym kraju przechodzi na blockchain w celu m.in. komunikowania się z klientami.

Koniec z papierowymi umowami

Głównym celem wdrożenia technologii blockchain przez Tauron jest chęć całkowitego odejścia od papierowej korespondencji z klientami. Spółka przestanie wysyłać umowy, faktury i różnego rodzaju pisma, umożliwiając klientom ich bezpieczne odebranie poprzez łańcuch bloków – wystarczy tylko posiadanie unikalnego klucza. W ten sposób udostępniane będą również regulaminy, cenniki itd. Wszystko z gwarancyjną najwyższego poziomu bezpieczeństwa danych.

Tauron jest pierwszą spółką energetyczną w Polsce, która przechodzi na blockchain. Testy tej technologii trwały blisko dwa lata, a ich wyniki były na tyle dobre, że teraz rozwiązanie zostanie wdrożone na masową skalę.

Technologia blockchain przyniesie spółce duże oszczędności na wysyłce papierowej dokumentacji. Korzyścią dla klientów będzie natomiast oszczędność czasu i wygoda w komunikowaniu się z dostawcą energii.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.