TAURON wciąż inwestuje w energooszczędne oprawy LED

Marek Szydełko
27.02.2023

Technologia LED to obecnie najbardziej energooszczędne rozwiązanie w dziedzinie oświetlenia. Stosuje się je w prywatnych domach, w przemyśle, ale coraz częściej także w przestrzeni publicznej. Przykładem są latarnie uliczne. W ich modernizację w kierunku technologii LED mocno inwestuje TAURON poprzez swoją spółkę TAURON Nowe Technologie.

Ambitne plany

Tylko w 2022 roku spółka zainstalowała około 33 tysięcy opraw LED, które zastąpiły przestarzałe rozwiązania, m.in. sodowe. Plany na ten rok są również ambitne, choć z uwagi na kryzys energetyczny musiały zostać zrewidowane.

W 2023 roku spółka planuje zamontować około 20 tysięcy nowoczesnych opraw, które pojawią się w województwach objętych działaniem TAURONU: w dolnośląskim opolskim, śląskim i małopolskim.

Te inwestycje przełożą się na realne i niebagatelne oszczędności. Szacuje się, że oprawa oświetleniowa w technologii LED jest nawet o 60% oszczędniejsza w porównaniu z tradycyjnym źródłem światła. To pozwoli zredukować koszty zakupu energii przez gminy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie