Szybka ładowarka samochodów elektrycznych dla kierowców podróżujących A4

Maciej Piwowski
26.01.2021

Na polskich drogach sukcesywnie przybywa samochodów z napędem elektrycznym, w ślad za czym idzie rozbudowa sieci szybkich ładowarek. Nowe urządzenie tego typu pojawiło się na MOP-ie przy autostradzie A4, a za jego montaż odpowiada spółka GreenWay Polska. To pierwsza ładowarka z planowanych czterech.

Gdzie na A4 naładujesz swojego elektryka?

Kierowcy podróżujący autostradą A4 w kierunku Wrocławia od 21 grudnia mogą naładować swój samochód elektryczny na MOP Jankowice Wielkie – to odcinek Katowice-Wrocław. Kolejna szybka ładowarka pojawi się na terenie autostrady już w styczniu 2021 roku i będzie zlokalizowana na MOP Proboszczowice (odcinek Katowice-Wrocław w kierunku Wrocławia).

Docelowo GreenWay Polska ustawi cztery stacje szybkiego ładowania w Miejscach Obsługi Podróżnych przy autostradzie A4, co jest efektem umowy podpisanej z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Kolejne ładowarki powstaną na:

  • MOP Krajków Południe (kierunek Katowice),
  • MOP Przysiecz (kierunek Katowice).

Ponadto w pierwszym kwartale 2021 roku GreenWay Polska uruchomi jeszcze dwie stacje szybkiego ładowania przy drodze ekspresowej S8 na odcinku Łódź-Wrocław (MOP Dąbrowa Wielka w kierunku Łodzi) oraz MOP Chojny (w kierunku Wrocławia).

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.