Skanowanie 3D cena – od czego zależy koszt wykonania usługi?

Antoni Kwapisz
07.08.2019

Skanery 3D to urządzenia umożliwiające pozyskanie precyzyjnych pomiarów obiektów bez konieczności ich dotykania. Skanowanie za pomocą profesjonalnych urządzeń jest procesem szybkim i bezpiecznym, a doskonała jakość trójwymiarowych obrazów sprawia, że pozostawia tradycyjne metody pomiarowe daleko w tyle. Skanery 3D wykorzystywane są obecnie w wielu gałęziach przemysłu. Część przedsiębiorstw decyduje się na zakup własnych urządzeń, inne korzystają z usług skanowania świadczonych przez firmy zewnętrzne, wcześniej przeprowadzając pogłębioną analizę tematu skanowanie 3D cena.

Skanowanie 3D jako usługa

Tworzenie skanów 3D możliwe jest dzięki niezawodnym, szybkim i precyzyjnym urządzeniom metrologicznym. Urządzenia te wykorzystywane są w procesach inżynierii odwrotnej, bezdotykowej kontroli jakości, modelowania 3D czy szybkiego prototypowania. Każdy z tych procesów odbywa się w oparciu o precyzyjne pomiary. Dzięki nowoczesnym skanerom 3D możliwe jest zmierzenie właściwie każdego obiektu, niezależnie od tego, jak bardzo skomplikowaną posiada budowę i jak niejednorodną strukturę.

Wykonywanie pomiarów 3D najczęściej oferują te same firmy, które zajmują się produkcją profesjonalnych skanerów. Tym samym doskonale znają możliwości wykorzystywanych urządzeń i są w stanie świadczyć kompleksowe usługi skanowania 3D z zachowaniem najwyższych standardów dokładności pomiarów, niezależnie od wielkości skanowanego obiektu.

Skanowanie 3D cena – darmowa wycena każdego zlecenia

Usługi skanowania 3D wykonywane są na certyfikowanych urządzeniach, które można przenosić z miejsca na miejsce. Oznacza to, że skanowanie może odbyć się zarówno w laboratorium pomiarowym producenta skanerów, jak i w siedzibie firmy klienta. Tym samym trudno jednoznacznie określić, jaki będzie koszt wykonania takiej usługi. Omawiając temat skanowanie 3D cena, należy zatem zwrócić uwagę na to, gdzie dokonywane będą pomiary. Może to być laboratorium, firma klienta, ale także np. muzeum, które nie zgadza się na udostępnienie obiektu poza mury instytucji kultury. Może to być wreszcie wybrane miejsce w plenerze, co jest koniecznością w przypadku skanowania obiektów budowalnych, pomników itd.

Każde zlecenie podlega indywidualnej wycenie. Firmy zajmujące się profesjonalnym skanowaniem 3D mogą na życzenie klienta dokonać darmowej wyceny zlecenia. Nawiązanie kontaktu jest bardzo proste, wystarczy skorzystać z formularza kontaktowego, wysłać wiadomość e-mail bądź wykonać połącznie telefoniczne.

Od czego zależy koszt wykonania usługi skanowania?

W zależności od wymagań klientów, możliwe jest skanowanie maszyn przemysłowych, pojazdów, części maszyn i urządzeń, drobnych elementów (np. biżuterii), eksponatów muzealnych, posągów, protez i wielu innych. Nie trudno domyślić się, że im większy i bardziej złożony przedmiot, tym wykonanie dokładnych pomiarów będzie wymagało większych nakładów pracy. Cena skanowania 3D uzależniona jest m.in. od ilości detali wymagających sporządzenia osobnych skanów.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie