Kompleksowe systemy grzewcze

Maciej Piwowski
25.07.2015

Kompleksowe systemy grzewcze - milowy krok nowoczesnej inżynierii!

Systemy ocieplania budynków zaprogramowane na spełnianie jednej funkcji zaczynają być technologicznym przeżytkiem. Coraz częściej bowiem pojawiają się na rynku rozbudowane konstrukcje grzewcze mogące spełniać jednocześnie wielorakie funkcje związane z ocieplaniem. Najpopularniejszymi urządzeniami tego typu są obecnie logotermy.


Logoterma jest urządzeniem, które dzięki swoich możliwościom technicznym jest w stanie podgrzewać wodę używaną w gospodarstwie domowym do optymalnej temperatury, bez konieczności korzystanie z systemu centralnego. Może jednocześnie ogrzewać pomieszczenia, dostarczając do nich ciepłe powietrze, zazwyczaj o temperaturze w granicach 35 stopni Celsjusza. W efekcie, logotermy są wielofunkcyjne, a dzięki swojej wydajności ograniczają znacznie koszty zużycia energii. Co więcej, jako że potrzebują one stosunkowo małej liczby rur do prawidłowego działania, ich montaż pozwala ograniczyć ilość szpecących wnętrza pionów, które utrudniają często eleganckie urządzenie pomieszczeń. Należy zaznaczyć również, że systemy te nie wymagają przeglądów i częstej konserwacji, gdyż są wykonywane z najwyższej jakości elementów takich jak wysokiej klasy nierdzewne rury w izolacji, regulacyjne zawory z ceramicznym uszczelnieniem, filtry siatkowe oraz konsole z łatwymi w obsłudze zaworami. Te ostatnie pozwalają bez trudu odciąć wybrany lokal czy pomieszczenie od efektów działania logotermy. Dodatkowym atutem systemu jest fakt, że jego eksploatacja nie wymaga wykonywania okresowych przegrzewów instalacji, a użytkownicy mogą dowolnie sterować temperaturą oraz cały rok korzystać z centralnego ogrzewania, jeśli mają taką potrzebę. Urządzenia te mają również tę zaletę, że skonstruowane są w ten sposób, aby minimalizować niebezpieczeństwo wtórnych zanieczyszczeń oraz chronić przed namnażaniem się w rurach niebezpiecznych bakterii czy grzybów chorobotwórczych.

Logotermy są idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie boją się zaufać nowoczesnym technikom grzewczym, preferują komfort korzystania z urządzeń wyprofilowanych pod kątem indywidualnych potrzeb użytkowników oraz dostosowanych do czerpania z różnych źródeł energii. To również dobry wybór dla miłośników ekologicznego stylu życia, którzy cenią sobie nie tylko racjonalne zużycie surowców, ale zwracają również uwagę na koszty ich pobierania.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie