Jak wykorzystywane są pompy zatapialne?

Pompy zatapialne są urządzeniami, które mają szeroki zakres zastosowań. Wykorzystuje się je podczas remontów, budów, w ogrodach, a także w przypadku zalania budynku. W jakim dokładnie celu wykorzystuje się pompy zatapialne?

Wypompowywanie i przepompowywanie wody

Pompa zatapialna jest inaczej nazywana pompą zanurzeniową. Wykorzystuje się ją głównie do wypompowywania i przepompowywania wody, dzięki czemu możliwe jest szybkie usunięcie cieczy z różnych miejsc, w których wody być nie powinno.

Pompy tego typu są zróżnicowane ze względu na rodzaj cieczy, którą mają przepompowywać. Najprostszy podział dzieli je na pompy: do wody czystej,

do szamba oraz uniwersalne. W gospodarstwach domowych wykorzystuje się głównie ostatni rodzaj urządzeń, które są zasilane spalinowo lub elektrycznie.

Pobieranie wody ze studni

Pompa zatapialna do wody czystej jest wykorzystywana przede wszystkim do pobierania wody ze studni głębinowej. Używa się jej głównie na działkach, które nie posiadają przyłącza wodociągowego. Pompa tego typu może być wykorzystywana również do usuwania wody z ogrodowego basenu, jacuzzi i rur drenażowych.

Czyszczenie szamba

Pompa zatapialna do wody brudnej zwykle jest używana do usuwania nieczystości ze zbiornika na szambo. Niekiedy wykorzystuje się ja również do wypompowywania wody z oczka wodnego w celu przygotowania go do zimy.

Osuszanie zalanego budynku

Pompy zatapialne mogą być wykorzystywane w sytuacjach awaryjnych. Jeżeli na skutek roztopów lub powodzi zostanie zalany budynek lub jego podpiwniczenie, urządzenie pomoże szybko usunąć wodę i przystąpić do prac związanych z osuszaniem. W takich przypadkach zwykle stawia się na wynajem pomp zatapialnych – trudno wymagać od osób doświadczonych przez powódź, by miały własne urządzenia. Ponadto pompy zatapialne są wykorzystywane do odwadniania kopalni.

Gdzie znaleźć pompę zatapialną na wynajem?

W sytuacji awaryjnej można zgłosić się po pomoc do straży pożarnej, która usunie wodę z zalanego budynku. Niestety, w przypadku roztopów, intensywnych opadów deszczu czy powodzi, liczba zgłoszeń przyjmowanych przez strażaków jest tak duża, że wielu poszkodowanych czeka na pomoc bardzo długo. Długie oczekiwanie wpływa negatywnie na stan zalanego budynku, dlatego warto zdecydować się na wynajęcie pompy, by przyspieszyć osuszanie. Pompę zatapialną zwykle można wypożyczyć w firmach, które zajmują się również sprzedażą i serwisem tego typu urządzeń – atutem takich przedsiębiorstw jest opcja taniego wynajmu pomp na doby. Jedną z firm z taką ofertą jest carrierrentalsystems.pl.

 

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.