Droższe ładowanie samochodów elektrycznych w sieci GreenWay

Antoni Kwapisz
12.04.2022

Rosnące koszty energii elektrycznej oraz utrzymania stacji ładowania musiały się w końcu przełożyć na ceny dla właścicieli i użytkowników pojazdów elektrycznych. Z początkiem kwietnia w życie wszedł nowy cennik najpopularniejszej w Polsce sieci ładowania elektryków – GreenWay.

O ile więcej zapłacą „tankujący” samochody elektryczne?

Z cennika wynika, że średnio podwyżka wynosi 16% za każdą kilowatogodzinę. Dodatkowo GreenWay podnosi opłaty w programach abonamentowych Energia Plus i Energia Max o 14%. W obu programach nadal jednak kierowcy mogą uzupełniać energię w swoich pojazdach po najlepszych stawkach w Polsce.

Wraz z nowym cennikiem uproszczona została również struktura kosztów dla poszczególnych stacji ładowania ze względu na ich moc. Obecnie obowiązują trzy kategorie cenowe: dla stacji AC, stacji DC o mocy do 100 kW oraz dla stacji DC o mocy powyżej 100 kW.

Kolejną zmianą jest podwyższenie opłaty za postój na stanowisku po zakończeniu cyklu ładowania (postulowali o to sami klienci, narzekający na wiecznie zajęte ładowarki).

Nowy cennik ładowania pojazdów elektrycznych w sieci GreenWay można znaleźć na stronie https://greenwaypolska.pl/wp-content/uploads/sites/7/2022/03/GWPL-CENNIK-2022.02.01-Polski-od-1.04-do-31.07-220311-2.pdf . Obejmuje on obniżoną czasowo stawkę podatku VAT do 5%.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.