Co oferują najnowsze modele nagrzewnic powietrza?

Mateusz Rąbalski
03.11.2016

Nagrzewnice powietrza są urządzeniami o bardzo szerokim zastosowaniu, ponieważ doskonale ogrzewają zarówno niewielkie mieszkania i sklepy, jak też duże hale oraz budowy.

Nagrzewnice powietrza są urządzeniami o bardzo szerokim zastosowaniu, ponieważ doskonale ogrzewają zarówno niewielkie mieszkania i sklepy, jak też duże hale oraz budowy. W sprzedaży jest dostępnych wiele modeli tych urządzeń, dzięki czemu można precyzyjnie dopasować je do konkretnych potrzeb i warunków. Dużym zainteresowaniem cieszą się najnowsze modele nagrzewnic, ponieważ oferują wiele dodatkowych funkcji oraz udoskonalone systemy bezpieczeństwa.

Nagrzewnice elektryczne – uniwersalne i proste w obsłudze

Nagrzewnice powietrza zasilane prądem elektrycznym są bardzo popularne ze względu na swoje wszechstronne zastosowanie i łatwość obsługi. Te niewielkie i przenośne urządzenia wystarczy podłączyć do prądu, by w krótkim czasie skutecznie ogrzać niewielkie pomieszczenie np. sypialnię, biuro, garaż, czy sklep. Zaletą nagrzewnic elektrycznych jest brak konieczności martwienia się o paliwo, jak to jest w przypadku urządzeń zasilanych olejem lub gazem. Najnowsze modele nagrzewnic elektrycznych posiadają wiele nowoczesnych rozwiązań, takich jak na przykład:

  • Wbudowany termostat, którym można wyregulować poziom mocy grzewczej,
  • Specjalną, nienagrzewającą się obudowę,
  • Funkcję wentylatora, umożliwiającą stosowanie urządzenia także latem,
  • Kontrolę przegrzania,
  • Uchwyty umożliwiające montaż nagrzewnicy przy suficie.

Niektórzy producenci nagrzewnic oferują także rozwiązania z myślą o konkretnych użytkownikach. Przykładowo nowe nagrzewnice Master serii RS mają specjalną konstrukcję odporną na wstrząsy, dzięki czemu można je używać w trudnych warunkach np. na budowie, w warsztacie lub w pomieszczeniach remontowanych.

Nagrzewnice do zadań specjalnych

Nagrzewnice powietrza okazują się niezbędne w przemyśle i rolnictwie, gdzie trzeba efektywnie ogrzać pomieszczenia o bardzo dużej kubaturze, takich jak hala produkcyjna, hala magazynowa, szklarnia, czy też budynek inwentarski. W takich przypadkach najlepiej sprawdzają się urządzenia o dużej wydajności, które jednocześnie są tanie w eksploatacji. Do nich należą nagrzewnice olejowe i gazowe. Najnowsze wersje tych urządzeń mają głównie unowocześnione systemy bezpieczeństwa np. nowoczesne termostaty szybko reagujące na przegrzanie urządzenia, wzmocnione palniki, nienagrzewające się obudowy, wytrzymałe miedziane przewody paliwowe itp. Producenci coraz bardziej zwracają uwagę również na wygodę użytkowania nagrzewnic w różnych warunkach, dlatego w wielu przypadkach są to urządzenia przenośne, posiadające prosty w obsłudze panel sterowania oraz specjalną konstrukcję ułatwiającą usuwanie ewentualnych usterek. W wielu modelach można także stosować specjalne węże elastyczne rozprowadzające nagrzane powietrze w wybrane miejsce w pomieszczeniu. Bezawaryjność i niezawodność urządzeń jest zwykle priorytetowa dla większości nabywców nagrzewnic, dlatego najczęściej wybierają oni nagrzewnice gazowe i olejowe renomowanych firm, stosujących najwyższej jakości komponenty oraz najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Do firm takich należy z pewnością firma Master, której urządzenia można obejrzeć i zamówić na stronie internetowej master.sklep.pl.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.