Producenci pomp głębinowych

Mariusz Siwko
18.11.2015

Głębinowe pompy ciepła stosuje się do czerpania wody ze studni głębinowych, gdy lustro wody znajduje się poniżej 8 m. Za pomocą wirników łopatkowych urządzenie to zwiększa moment pędu cieczy. Zespół pompy głębinowej składa się z zatapialnego silnika elektrycznego i pompy wirowej. Urządzenia te są szybkie w montażu i tanie w eksploatacji, nie wymagają dużego otworu studziennego ani budynków nadziemnych. Ich praca jest automatyczna, a dla ich ochrony montowane są zbiorniki hydroforowe, gromadzące mały zapas wody i akumulujący ciśnienie. Posiadają ponadto wyłączniki ochronne na wypadek nagłych zmian napięcia.

Na polskim rynku dostępny jest duży wybór pomp głębinowych o zróżnicowanych parametrach mocy. Do głównych producentów tych urządzeń należą:


Omnigena
Firma została założona w 1974 roku. W swej ofercie posiada urządzenia przeznaczone do stosowania w rolnictwie, przemyśle i gospodarstwach domowych, takie jak: pompy głębinowe, pompy zatapialne, pompy i zbiorniki hydroforowe, pompy obiegowe, pompy ręczne, akcesoria i osprzęt, części zamienne i in. Wśród pomp głębinowych znajdują się modele: śrubowe, monoblokowe, odśrodkowe, przeznaczone do studni o różnych średnicach otworu, do zastosowania w gospodarstwach domowych, działkach rekreacyjnych, ogrodnictwie lub rolnictwie, ze stali nierdzewnej lub mosiądzu.


Grundfos
Grundfos to lider produkcji pomp w Polsce i na świecie. W swej ofercie posiada pompy obiegowe do c.w.u. i c.o., pompy do klimatyzacji oraz pompy odśrodkowe do stosowania w przemyśle, zaopatrzenia w wodę, oczyszczania ścieków i dozowania. Firma produkuje również silniki głębinowe i systemy monitoringu i sterowania pomp.


Ebara
Ebara Pompy polska jest przedstawicielem japońskiego koncernu Ebara Corporation, jednego z największych producentów pomp na świecie. Firma oferuje pompy ze stali lub żeliwa przeznaczone do wszelkich obszarów zastosowań. W przemyśle, instalacjach budowlanych, ogrodnictwie i rolnictwie zastosowanie mają pompy wirowe z korpusem spiralnym: in-line i blokowe, wielostopniowe pompy hydroforowe, pompy głębinowe i pompy do odprowadzania ścieków.

Na potrzeby gospodarstw domowych Ebara produkuje: małe pompy hydroforowe, pompy ogrodowe, pompy głębinowe do studni wierconych i kopanych, zatapialne do odprowadzania ścieków.


Hydro-Vacuum
HydroVacuum S.A. To największa polska fabryka pomp, istniejąca na rynku od ponad 150 lat. Pompy głębinowe Hydro-Vacuum przeznaczone są do stosowania w: systemach wodociągowych, instalacjach nawadniających, tłoczenia i podwyższania ciśnienia cieczy w procesach technologicznych, obniżania poziomu wód gruntowych, i innych celów przemysłowo-bytowych. Urządzenia są napędzane silnikami elektrycznymi trójfazowymi. Materiał wykonania korpusów to mosiądz, żeliwo lub stal nierdzewna.

Wydajność pomp: 0,9 - 420 m3/h
Wysokość podnoszenia: do 642 m
Temperatura pompowanej cieczy do 25 st. C


E-TECH
Pompy głębinowe VS przeznaczone są do pompowania wody pitnej, uzdatnionej, wody surowej, morskiej oraz wód mineralnych i termalnych niezawierających domieszek ścierających i długowłóknistych. Dopuszczalna zawartość piasku - max. 100 g/m3.

Pompy typu VS są przeznaczone do pompowania wody ze studzien o średnicy min. 4". Pompy montuje się m.in. w wierconych otworach studziennych ze znaną charakterystyką położenia dynamicznego (w czasie pompowania) lustra wody w zależności od ilości pompowanej wody w czasie.

Pompy typu VS znajdują zastosowanie w: systemach zaopatrzenia w wodę pitną i użytkową (wodociągi), indywidualnych ujęciach wody, przemyśle, systemach irygacyjnych.

Pompy głębinowe typu VS charakteryzują się m.in.: najnowocześniejszymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi, najlepszymi na rynku silnikami wodnymi, gwarantowaną wieloletnią pracą, niskimi kosztami zakupu i eksploatacji.

 

Pedrollo
Pedrollo to włoski producent szerokiej gamy pomp wirowych do instalacji przemysłowych i domowych. Oferta firmy obejmuje również: pompy peryferalne, pompy odśrodkowe, pompy samozasysające, głębinowe, zanużeniowe i pionowe.

L.F.P. Leszno
Leszczyńska Fabryka Pomp działająca na rynku od 145 lat jest jednym z liderów produkcji pomp i systemów pompowych w Polsce. W swej ofercie posiada pompy obiegowe, cyrkulacyjne, głębinowe, zestawy hydroforowe, pompy ręczne, domowe przepompownie ścieków i wiele in.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.