Dlaczego warto zlecić profesjonalne przedłużenie kabla zasilającego pompy głębinowej?

Krzysztof Jagielski
23.10.2023

Rzadko się zdarza, aby fabryczny kabel zasilający pompy głębinowej miał wystarczającą długość. Standardem jest, że przed umieszczeniem pompy w studni trzeba przedłużyć kabel do wymaganej długości. Większość producentów wyposaża swoje urządzenia w 1,5-3 metrowe kable. Jednocześnie profesjonalne sklepy z pompami zawsze oferują swoim klientom możliwość przedłużenia kabla, z czego naprawdę warto skorzystać. Dlaczego? Oto kilka powodów.

Gwarancja na hermetyczność złącza

Podstawowym argumentem przemawiającym za tym, aby zlecić przedłużenie kabla sprzedawcy, jest po pierwsze: zachowanie gwarancji na pompę, a po drugie: otrzymanie gwarancji na hermetyczność złącza. Zwykle gwarancja wynosi 2-3 lata. Jeśli w tym czasie pompa ulegnie awarii w wyniki rozszczelnienia się złącza, to sklep wymieni ją na nową.

Bezpieczeństwo pompy i instalacji

Choć przedłużenie kabla zasilającego może się wydawać czymś banalnie prostym, to naprawdę można tutaj popełnić błędy, które spowodują brak szczelności. Pamiętajmy, że złącze najprawdopodobniej będzie przez cały czas umieszczone w wodzie lub w wilgotnym środowisku, dlatego trzeba koniecznie zadbać o wykluczenie ryzyka zwarcia, które mogłoby skutkować nawet poważną awarią instalacji elektrycznej.

Oszczędność czasu

Decydując się na usługę przedłużenia kabla zasilającego nie musisz już robić tego we własnym zakresie. Otrzymasz pompę, która jest gotowa do montażu w studni, co skróci czas potrzebny do uruchomienia instalacji.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie