Ważne zmiany w programie „Mój Prąd”. Skorzysta więcej beneficjentów

Piotr Kowalczyk
14.01.2024

Program „Mój Prąd” wciąż cieszy się ogromnym zainteresowaniem Polaków, i to pomimo niekorzystnych zmian w systemie rozliczeń nadwyżek wyprodukowanej energii. Budżet aktualnej edycji programu został właśnie zwiększony, dzięki czemu skorzysta z niego więcej osób.

Blisko miliard złotych

Trwająca edycja programu została zasilona dodatkową kwotą 450 milionów złotych, dzięki czemu całkowity budżet na dopłaty do mikroinstalacji wzrósł aż do 950 milionów, co jest rekordową wartością. Dodajmy, że od 2019 roku, czyli od startu programu, udało się sfinansować projekty o łącznej wartości około 3 miliardów złotych.

Aktualna edycja programu potrwa do 22 grudnia lub do wyczerpania puli przeznaczonych do rozdysponowania środków.

Zwiększenie budżetu to niejedyna zmiana. Teraz z programu mogą skorzystać również osoby, które już otrzymały dofinansowanie do mikroinstalacji czy to z programu „Czyste Powietrze” czy z programu lokalnego/gminnego.

W takich przypadkach dofinansowanie będzie można przeznaczyć na zakup urządzeń wspomagających pracę instalacji fotowoltaicznej, jak na przykład magazyn energii czy ciepła, pompa ciepła czy kolektory słoneczne.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie