TAURON promuje magazyny energii w domowych instalacjach fotowoltaicznych

Piotr Kowalczyk
21.05.2024

TAURON ogłosił nową inicjatywę mającą na celu zwiększenie efektywności domowych instalacji fotowoltaicznych poprzez integrację z magazynami energii. Obecnie sieć TAURONA obsługuje ponad 432 tys. mikroinstalacji. Promocja magazynów ma przyczynić się do jeszcze większych oszczędności dla gospodarstw domowych.

Celem jest zwiększenie tzw. autokonsumpcji

Zdaniem ekspertów spółki. wykorzystanie magazynów energii może podwoić wartość autokonsumpcji, czyli ilości energii zużywanej bezpośrednio w gospodarstwie domowym. To kluczowe z punktu widzenia efektywności, zwłaszcza w obliczu nadchodzącej taryfy dynamicznej, która wprowadzi godzinowe rozliczenia energii.

Firma zachęca do modernizacji istniejących systemów fotowoltaicznych poprzez dodanie falownika hybrydowego, który umożliwia zarządzanie przepływem energii i integrację z magazynem. Taki krok pozwoli nie tylko na zwiększenie autokonsumpcji, ale też na sprzedaż nadwyżek energii do sieci w najbardziej korzystnych cenowo momentach.

Działania TAURONA obejmują promocję kompletnych instalacji fotowoltaicznych przygotowanych do współpracy z magazynami, co jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie rozwiązaniami pozwalającymi na niezależność energetyczną oraz na zmniejszenie śladu węglowego.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie