Ruszyła kolejna edycja programu „Mój Prąd”

Mateusz Nowak
08.05.2023

„Mój Prąd” to program, który bez wątpienia zmienił polską energetykę i zachęcił setki tysięcy gospodarstw domowych do inwestowania w mikroinstalacje fotowoltaiczne. W połowie kwietnia 2023 roku ruszyła już piąta edycja programu, tym razem skierowana nie tylko do osób zainteresowanych fotowoltaiką.

Na co można uzyskać dotację?

Nie znamy jeszcze dokładnych założeń programu, natomiast wiadomo, że w programie „Mój Prąd 5.0” dotacje będą udzielane również na przydomowe magazyny energii oraz pompy ciepła i kolektory słoneczne do podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

Jednocześnie rządzący zapowiadają, że pod koniec 2023 roku program zostanie rozszerzony o przedsiębiorstwa – środki na to mają pochodzić również z funduszy unijnych.

W ramach programu „Mój Prąd” można się ubiegać o dofinansowanie do 50% kosztów instalacji paneli fotowoltaicznych (do 7 tys. zł), paneli wraz z magazynem energii (do 16 tys. zł), pompy ciepła (do 28 tys. zł), kolektorów słonecznych (do 3,5 tys. zł), magazynu ciepła (do 5 tys. zł) oraz systemu zarządzania energią (do 3 tys. zł).

Start piątej edycji programu „Mój Prąd” przewidziano na połowę kwietnia. Wnioski mają być przyjmowane w trybie ciągłym, aż do wyczerpania puli środków – nie znamy natomiast ostatecznego budżetu programu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.