Port Lotniczy Bydgoszcz inwestuje w instalację PV

Krzysztof Jagielski
29.07.2022

Nietrudno się domyślić, że koszty utrzymania pasażerskiego portu lotniczego są bardzo wysokie – gros z nich generuje zużycie energii elektrycznej. Dlatego polskiego porty masowo inwestują w instalacje fotowoltaiczne. Do tego grona dołącza Port Lotniczy Bydgoszcz, który wkrótce zacznie korzystać z prądu z własnej elektrowni PV.

Niższe koszty stałe, mniejszy negatywny wpływ na środowisko

Władze portu poinformowały, że otrzymały już zgodę Urzędu Lotnictwa Cywilnego na budowę instalacji fotowoltaicznej. Będzie się ona składać z łącznie 100 modułów zlokalizowanych w pobliżu bazy technicznej lotniska.

Instalacja ma znacząco obniżyć zakupy energii z sieci i tym samym przynieść portowi realne oszczędności. Dodatkowym efektem ma być zmniejszenie negatywnego wpływu działalności portu na środowisko poprzez ograniczenie emisji CO2.

Port Lotniczy Bydgoszcz od dawna inwestuje w energooszczędne i ekologiczne rozwiązania. Warto wspomnieć o stopniowej wymianie tradycyjnych źródeł światła na nowoczesne oświetlenie LED, a także o ostatnim zakupie samochodu elektrycznego do dyspozycji dyżurnych portu (planowany jest zakup kolejnych takich pojazdów).

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie