Porównywarka ofert na instalacje fotowoltaiczne – powinieneś to poznać!

Mariusz Siwko
30.11.2020

Fotowoltaika to branża, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno na ryku polskim jak i światowym. Oprócz wielu programów rządowych, dofinansowań i dotacji, powstaje też bardzo dużo usług wspierających branżę fotowoltaiczną. Przyjrzymy się jednej z takich usług, która w swym założeniu wspiera w wyborze najlepszej oferty, każdego kto chce zamontować panele fotowoltaiczne na swoich dachu.

Rynek fotowoltaiczny- problemy

Wraz z szybkim rozwojem fotowoltaiki rośnie liczba firm, które niezbyt uczciwie i profesjonalnie podchodzą do swojej działalności, kierując się głównie zyskiem a nie dobrem klienta.

Listę otwierają przede wszystkim nowe firmy z niezbyt doświadczonymi ekipami, które liczą na szybki zysk w dynamicznie rozwijającej się branży. Oczywiście nikt nie chce być obiektem doświadczalnym takich firm. Dotacje napędzają ten rynek i takich firm jest dużo.

Na drugim końcu stoją firmy duże, o wiele za drogie. Główną strategią takich molochów jest pozyskiwanie klientów nieświadomych, którzy nie zrobią rozeznania myśląc, że zaproponowana cena przez handlowca jest rynkowa. Niestety tak nie jest, ponieważ wysyłanie handlowców od domu do domu jest po prostu drogie, tak samo jak drogie jest utrzymanie tak dużych struktur sprzedażowych.

Ostatnim z problemów jest to, że w okresie boomu na montaż instalacji się po prostu czeka. Są sprzedawcy, którzy nie wspomną o tym podczas rozmowy z klientem a fakt ten jest jedynie przedstawiony drobnym druczkiem w umowie.

Jak ustrzec się przed przepłacaniem lub wyborem niekompetentnej firmy?

O czym warto pamiętać? To, aby nie podpisywać zbyt wcześnie umowy z handlowcami, gdyż jest to jeden z najczęściej popełnianych błędów przez klientów. Powinieneś wiedzieć, że sytuacja w której ktoś wywiera nacisk aby podpisać w bardzo szybkim czasie umowę jest delikatnie mówiąc podejrzana, dlatego nie warto kierować się pośpiechem! Taka sytuacja jest równoznaczna z pozbawieniem się szansy na poznanie innych ofert firm, które mogą okazać się dużo korzystniejsze.

Taka forma sprzedaży oprócz tego, iż może okazać się zbyt droga to opiera się również a może i przede wszystkim o manipulacje bazującą na niskiej wiedzy branżowej klienta. Handlowcy mają świadomość małej wiedzy klientów i często to wykorzystują na swoją korzyść. Trzeba pamiętać, iż przedstawiciel handlowy u naszych drzwi jest rozliczany prowizyjnie od każdej sprzedanej umowy, przez to nie ma motywacji do faktycznego doradzeniu klientowi optymalnego rozwiązania, bo czasami to wbrew interesom firmy.

Jak znaleźć rzetelną firmę i nie popełnić błędu?

Przed wyborem właściwej firmy zajmującej się fotowoltaiką warto zwrócić uwagę na kila istotnych czynników, między innymi:

  • porównanie ofert kilku firm- pamiętaj aby przed wyborem w kwestii danej firmy zapoznać się szczegółowo z jej ofertą, takie zastosowanie pozwoli wybrać najlepsze rozwiązanie zarówno w aspekcie finansowym jak i technologicznym
  • jakość komponentów- warto zaznaczyć, iż jest to istotny czynnik, który powinien mieć wpływ na ostateczną decyzję, bowiem im większa jakość tym lepsze i skuteczniejsze działanie instalacji w przyszłości
  • skorzystanie z usług doradcy- to rozwiązanie szczególnie polecane w przypadku nieznajomości danej branży, obecnie na rynku powstają firmy, które zajmują się niezależnym doradztwem dotyczącym fotowoltaiki. Przykładem takiej firmy jest Doradca Solarny (https://www.doradcasolarny.pl/), który zajmuje się profesjonalnym i kompleksowym doradztwem w dziedzinie fotowoltaiki.

DoradcaSolarny.pl- w jaki sposób mogą pomóc?

DoradcaSolarny to firma, która oferuje rzetelną pomoc w znalezieniu jak najlepszego fachowca zajmującego się instalacją fotowoltaiczną. Dużym plusem skorzystania z oferty jest fakt, iż można z niej skorzystać drogą online, co jest bardzo wygodne i komfortowe bez względu na miejsce zamieszkania. Jeszcze większą korzyścią wynikającą ze współpracy z firmą jest możliwość porównania między sobą kilku ofert. To doskonałe rozwiązanie dzięki któremu klient w prostszy sposób może znaleźć uczciwego i rzetelnego wykonawcę. Decydując się na DoradcęSolarnego zyskujesz nie tylko czas, ale również sporą ilość pieniędzy.

DoradcaSolarny.pl- koszt usługi 

Warto zaznaczyć, że usługa dla klientów jest darmowa. W trakcie realizacji zamówienia DoradcaSolarny porównuje wiele ofert, spośród których najczęściej wybiera się trzy najlepsze propozycje współpracy. Czy wiesz, że najkorzystniejsze oferty mogą się znacząco różnić nawet około 10 tysięcy złotych za samą instalację? Jest to świetne rozwiązanie, bowiem już na samym początku klient może bardzo wiele zyskać. Usługa DoradcySolarnego obejmuje w swoim zakresie nie tylko szczegółowe wyceny ale także kompleksowe doradztwo i pełne wsparcie.

Jeśli pragniesz znaleźć firmę, która profesjonalnie zajmuje się fotowoltaiką warto skorzystać z usługi którą oferuje DoradcaSolarny.pl!

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie