Nowa farma fotowoltaiczna zasili stadion we Wrocławiu

Maciej Piwowski
18.08.2022

To jedna z największych tego typu inwestycji w regionie. Spółka Stadion Wrocław zawarła umowę, w ramach której powstanie ogromna farma fotowoltaiczna. Nowa instalacja zaspokoi nawet połowę zapotrzebowania obiektu na energię elektryczną, co pozwoli znacząco zredukować koszty utrzymania stadionu.

Co wiemy o tej inwestycji?

Nowa farma fotowoltaiczna będzie produkować nawet 550 MWh energii elektrycznej rocznie. Powstanie z łącznie 1240 modułów PV, z których każdy ma moc 485 W. Na instalację złożą się również kilometry przewodów elektrycznych.

Prace przy budowie farmy mają się rozpocząć we wrześniu i zakończyć w grudniu 2022 roku. Instalacja zajmie łączną powierzchnię odpowiadającą 2/3 boiska piłkarskiego. Zostanie umiejscowiona na najwyższej kondygnacji parkingu samochodowego.

Warto dodać, że po oddaniu nowej farmy do użytku na terenie Wrocławia będą działać instalacje fotowoltaiczne zdolne do wyprodukowania nawet 24 000 MWh czystej energii elektrycznej, co z kolei mogłoby zasilić nawet 85 procent miejskich latarni i systemów oświetlenia.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie