Jesteś na tej liście? Koniecznie rozważ inwestycję w fotowoltaikę!

Krzysztof Jagielski
02.08.2018

Instalacje fotowoltaiczne powoli stają się zupełnie normalnym elementem polskiego krajobrazu. Coraz więcej inwestorów przekonuje się o skuteczności tej technologii, na co niewątpliwie wpływ ma także malejący koszt montażu kompletnej elektrowni słonecznej. Pomysł zainwestowania w fotowoltaikę chodzi Ci po głowie od dłuższego czasu, ale wciąż nie możesz podjąć ostatecznej decyzji? Przeczytaj nasz poradnik. Wymieniamy w nim typy inwestorów, którym ten ruch zdecydowanie się opłaci.

Przedsiębiorcy

Nie dość, że wykonanie instalacji fotowoltaicznej można sobie „wrzucić w koszty”, to jeszcze ta inwestycja bardzo szybko zaprocentuje. Duże zakłady, szczególnie produkcyjne, błyskawicznie odczują różnicę na rachunkach za energię. Przy dobrze dobranej instalacji można nawet rozważyć całkowite uniezależnienie się od konwencjonalnych dostaw prądu.

Duchowni

Jesteś proboszczem, biskupem lub ekonomem parafialnym/diecezjalnym? Z pewnością zdajesz sobie sprawę, z jak dużymi kosztami wiąże się utrzymanie budynku sakralnego. Mówimy tutaj nie tylko o wydatkach na ogrzewanie, ale też energię elektryczną. Systemy fotowoltaiczne są bardzo dobrym rozwiązaniem dla zarządców kościołów i zgromadzeń. Takie budynki generują ogromne koszty eksploatacyjne, dlatego inwestycja w fotowoltaikę zwraca się w krótkim czasie.

Właściciel dużego domu

Duży dom jednorodzinny oczywiście wymaga sporych zasobów energetycznych. Jeśli wysokość Twoich rachunków za prąd oscyluje w granicach 500 złotych miesięcznie, nie masz się nawet nad czym zastanawiać. Pamiętaj przy tym, że instalacja fotowoltaiczna znacząco zwiększa wartość nieruchomości, co będzie mieć duże znaczenie przy ewentualnej sprzedaży domu na rynku wtórnym.

Ogrzewający budynek prądem

Nie ma tutaj znaczenia, czy źródłem ogrzewania jest pompa ciepła, maty grzejne czy grzejniki elektryczne: w każdym z tych przypadków koszty eksploatacyjne są dość wysokie i warto je znacząco obniżyć. Instalacja fotowoltaiczna świetnie sprawdza się w połączeniu właśnie z systemem grzewczym opartym na prądzie. Zapewnia przy tym wysokie bezpieczeństwo energetyczne – ten argument przemówi do wyobraźni osób, które przeżyły już kilkudniowe przerwy w dostawie prądu z powodu obfitych opadów śniegu czy wichur.

Survivalowcy

Zdarza Ci się mieć czarne myśli na temat przyszłości naszej cywilizacji? Wielokrotnie zastanawiasz się, co będzie, jak nastąpi (praktycznie pewny) blackout? Własna instalacja fotowoltaiczna, przynajmniej w pewnym stopniu, pozwoli Ci spać spokojnie. To bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich osób, które całkiem rozsądnie nie chcą się uzależniać od kaprysów dostawców prądu oraz drżeć o stan sieci energetycznej w naszym kraju.

Znalazłeś siebie na tej liście? W takim razie nie możesz mieć już wątpliwości, że inwestycja w fotowoltaikę będzie dla Ciebie krokiem w dobrym kierunku.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.