Dofinansowania do fotowoltaiki

Krzysztof Jagielski
29.12.2020

Chciałbyś zacząć przygodę z fotowoltaiką, ale boisz się, że nie stać cię na zainwestowanie w panele fotowoltaiczne? Obecnie w Polsce prowadzonych jest kilka programów, które umożliwiają otrzymanie dotacji na montaż instalacji fotowoltaicznych. Państwu zależy na tym, aby zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych do atmosfery po to, by pozbyć się smogu z miast, a także spełnić wymogi dotyczące ekologii narzucane przez Unię Europejską. W związku z tym prowadzone są różne kampanie edukacyjne i społeczne odnośnie fotowoltaiki w celu zachęcenia obywateli w montaż i instalację paneli słonecznych na swoich domach. Spora część osób jednak nie jest zainteresowana fotowoltaiką i nie zagłębia się w ten temat, ponieważ myśli, że inwestycja w instalacje fotowoltaiczne kosztuje majątek i naruszy ich domowy budżet. Oczywiście montaż paneli fotowoltaicznych nie jest tanią rzeczą, ale warto skorzystać dofinansowań, jakie zapewnia państwo, wtedy sprawa wygląda już całkiem inaczej. 

Programy dofinansowań do fotowoltaiki

Obecnie prowadzonych jest kilka programów dofinansowań do fotowoltaiki. Program “Mój Prąd” zapewnia dopłatę do zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznych o mocy od 2kW do 10 kW. Program ruszył w 2019 roku jego budżet wynosi miliard złotych jest przeznaczony dla osób fizycznych a organem zarządzającym jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. “Prosument 2” to kolejny program Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w ramach którego można starać się o dofinansowanie zakupu i montażu nowych instalacji i mikroinstalacji odnawialnych źródeł energii do produkcji energii elektrycznej. Budżet programu został ustalony na 800 mln złotych w latach 2014-2022. Innym programem który może zainteresować potencjalnych instalatorów fotowoltaiki jest program “Czyste Powietrze” dzięki któremu koszty mikroinstalacji fotowoltaicznej i kolektorów słonecznych mogą zostać dofinansowane w 100% w formie pożyczki w ramach pozostałych kosztów kwalifikowanych.

Jaką firmę do montażu paneli fotowoltaicznych wybrać?

Gdy przekonamy się już, że montaż instalacji fotowoltaicznych to nie jest wbrew pozoru wygórowany koszt i zechcemy zamontować panele na dachu swojego domu warto poszukać odpowiednich paneli które będą tanie, niezawodne a zarazem długotrwałe. Firma Sunday Energy posiada w swojej ofercie panele fotowoltaiczne różnych renomowanych producentów w bardzo atrakcyjnych cenach. Dodatkowo w asortymencie sklepu znajdziemy również inwertery oraz pompy ciepła wykorzystywane do instalacji fotowoltaicznych. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą naszego sklepu którą znajdą Państwo na stronie internetowej https://sundayenergy.pl/ .

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.