5 najważniejszych zalet instalacji fotowoltaicznych

Mariusz Siwko
30.09.2020

Zastanawiasz się nad montażem paneli fotowoltaicznych? Można je dzisiaj spotkać o wiele częściej w Polskich wsiach i miastach niż jeszcze kilka lat temu. Zobacz jakie zalety posiadają panele fotowoltaiczne i jak mogą zmienić twoje życie.

Fotowoltaika i jej zalety

Do najważniejszych zalet paneli fotowoltaicznych można zaliczyć:

1. Dbałość o środowisko: Panele fotowoltaiczne to rozwiązanie ekologiczne. Wytwarzają one energię elektryczną pochodzącą bezpośrednio z promieni słonecznych, a ich produktem ubocznym nie są spaliny lub gazy cieplarniane.

2. Oszczędność pieniędzy : żywotność paneli fotowoltaicznych szacowana jest na około 30 lat. Średniej klasy i wielkości instalacja pozwala na zwrot inwestycji po okresie od 6 do 8 lat. Oznacza to, że po tym okresie produkowana energia elektryczna będzie dla nas zupełnie za darmo.

3. Bezobsługowość : Instalacja paneli fotowoltaicznych nie wymaga od nas żadnych czynności serwisowych. Dzięki temu dodatkowo oszczędzamy nasz czas oraz pieniądze, ponieważ nie ponosimy kosztów obsługi instalacji. Panele fotowoltaiczne, oczyszczają się same, ponieważ zazwyczaj są pochylone pod kątem i zwykły deszcz sprawnie usunie wszelkie zabrudzenia.

4. Niezależność : obecnie na świecie nie możemy być pewni żadnych stałych cen paliw kopalnianych oraz innych źródeł energii. Dzięki panelom fotowoltaicznym stajemy się sami producentem prądu i nie będą nam więcej straszne żadne podwyżki.

5. Uniwersalność : instalacja paneli fotowoltaicznych może zostać wykonana na prawie każdym budynku. Montaż jest prosty i łatwy co zwiększa szanse na dużą sprawność instalacji. Panele fotowoltaiczne mogą produkować prąd cały rok, wystarczą bowiem jedynie promienie słoneczne.

Podsumowanie

Coraz większa popularność instalacji fotowoltaicznych w naszym kraju nie jest przypadkowa. Jak się okazuje posiada ona wiele zalet, a co najważniejsze pozwala na szybki zwrot poniesionych kosztów inwestycji. Posiadacze paneli fotowoltaicznych nie produkują też szkodliwych substancji chemicznych, które zatruwają nasze środowisko.

Artykuł powstał we współpracy ze fotowoltaicznym sklepem internetowym www.energetyczni.com

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie