Tańsze tankowanie w Niemczech. Dobra informacja dla firm transportowych i wybierających się na wakacje

Piotr Kowalczyk
14.06.2022

Paliwa w Niemczech są znacznie droższe od tych sprzedawanych na polskich stacjach benzynowych. Od 1 czerwca 2022 roku ta różnica będzie jednak dużo mniejsza, a to za sprawą nowych przepisów obowiązujących u naszych zachodnich sąsiadów. Ucieszą się nie tylko właściciele firm transportowych, ale też kierowcy, którzy planują wyjazd na zagraniczne wakacje i na swojej trasie mają właśnie Niemcy.

Obniżka podatków = tańsze paliwa

Horrendalnie wysokie ceny pali w Niemczech są jednym z głównych tematów gospodarczych u naszych sąsiadów. Uderza to przede wszystkim w najuboższe warstwy społeczne. Przypomnijmy, że jeszcze w maju – już po delikatnych korektach cen – za litr benzyny bezołowiowej trzeba było płacić w Niemczech powyżej 9 złotych.

To, póki co, się zmieni. Bundestag zgodził się na czasowe obniżenie podatku energetycznego od paliw do minimum wymaganego przez Komisję Europejską, a także obniżenie podatku VAT. Niższe stawki będą obowiązywać w czerwcu, lipcu i sierpniu, co ma związek oczywiście z wakacjami i zwiększonym ruchem na drogach.

Po obniżkach cena litra benzyny spadła w Niemczech o około 30 eurocentów, natomiast oleju napędowego o około 15 eurocentów, a więc zbliżyła się do stawek, jakie płacimy dziś na stacjach w Polsce.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.