Opóźni się (znowu) start produkcji Cybertrucka

Mateusz Nowak
01.10.2021

Cybertruck, czyli jeden z najbardziej spektakularnych projektów Tesli Elona Muska, zaliczy kolejne opóźnienie. Prawdopodobnie, jak wynika z nieoficjalnych informacji wyniesionych z siedziby firmy, start produkcji elektrycznego pickupa zostanie przesunięty co najmniej o rok. Głównym powodem jest znaczny stopień skomplikowania konstrukcji.

Cybertruck dopiero pod koniec 2022 roku?

To i tak optymistyczne założenie, ponieważ projekt od samego początku ma bardzo duże problemy i nikt ze 100 proc. pewnością nie może zadeklarować, kiedy nareszcie ruszy seryjna produkcja innowacyjnego pojazdu. Nawet jeśli uda się to pod koniec 2022 roku, to masowa sprzedaż Cybertrucka w Stanach Zjednoczonych może się rozpocząć dopiero wiosną 2023 roku, a w Europie jeszcze później.

Aktualne przesunięcie produkcji z pewnością ma związek z tym, że Tesla postanowiła zastosować w Cybertrucku (a także w elektrycznej ciężarówce Semi) nowe, większe ogniwa akumulatorowe, które nie są jeszcze produkowane na masową skalę. Dopóki dostępność ogniw się nie zwiększy, to nie ma mowy o wprowadzeniu obu pojazdów do regularnej sprzedaży.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie