Przegląd roczny kotła na pellet – dlaczego warto go wykonać? Poznaj 5 argumentów

Antoni Kwapisz
29.09.2016

Każde urządzenie, szczególnie pracujące z dużą częstotliwością, wymaga regularnej konserwacji. Nie inaczej jest w przypadku kotła na pellet. To bardzo nowoczesna konstrukcja, która gwarantuje wysoki komfort użytkowania i niskie koszty eksploatacji. Pod warunkiem, że będzie prawidłowo serwisowana. Przegląd roczny kotła na pellet to obowiązek każdego właściciela instalacji. Dlaczego warto go przeprowadzić? Oto 5 najważniejszych argumentów.

  1. Mniejsze ryzyko awarii – podczas przeglądu serwisant bez trudu wychwyci różne źródła potencjalnych usterek i w porę je usunie. Przeciętny właściciel kotła nie zna jego konstrukcji i nie zwraca uwagi na różne niepokojące objawy. Fachowca to nie dotyczy. Wykonanie przeglądu jest więc inwestycją w święty spokój – łatwo sobie wyobrazić, jakim problemem dla rodziny byłaby awaria urządzenia np. w Wigilię. Zwłaszcza taka awaria, której można było uniknąć.
  2. Niski koszt – cena przeglądu zawsze jest znacznie niższa niż koszt usunięcia awarii. Jeśli urządzenie jest na gwarancji, to po wykryciu usterki serwisant usunie ją bezpłatnie. Jeśli właściciel nie zleci przeglądu, wówczas koszt naprawy spadnie wyłącznie na niego.
  3. Gwarancja – każdy kocioł na pellet objęty gwarancją musi być regularnie serwisowany – wymagają tego zapisy gwarancji. Jeśli właściciel nie będzie się do tego stosować, wówczas gwarancja przestanie obowiązywać. Czasami istnieje możliwość przedłużenia gwarancji, ale tylko pod warunkiem dalszego serwisowania urządzenia przez zatwierdzonego przez producenta fachowca.
  4. Brak nieprzewidzianych kosztów – serwis kotła można sobie spokojnie zaplanować i nie być zaskoczonym wizytą serwisanta. To właściciel ustala dogodny dla siebie termin, może też przygotować się na to finansowo. Awarie natomiast zawsze pojawiają się nagle i nikt nie jest na nie przygotowany.
  5. Brak przerwy w dostawie ciepła – serwis kotła najlepiej jest wykonać poza sezonem grzewczym, czyli latem. Wówczas odpada problem z brakiem ciepła w domu. Nie jest żadną tajemnicą, że usterki najczęściej następują w środku sezonu grzewczego, a ich usunięcie trwa znacznie dłużej niż wykonanie przeglądu. Wówczas może się zdarzyć, że rodzina zostanie bez źródła ciepła nawet przez kilka dni.

Przegląd roczny kotła na pellet nie jest kosztowny. Za cenę 150-300 złotych zapewniamy sobie pełną gwarancję i znacznie obniżamy ryzyko wystąpienia awarii w samym środku sezonu grzewczego. Podstawowy serwis urządzenia trwa do 3 godzin. Namiar na serwisanta można otrzymać bezpośrednio u

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie