PGNiG obniża prognozowane ceny gazu na 2024 rok

Piotr Kowalczyk
27.02.2024

Klienci, którzy rozliczają się za gaz ziemny w oparciu o system prognoz, mają powód do zadowolenia. PGNiG Obrót Detaliczny wysyła do nich pismo o zmianie cennika na 2024 rok. Nowe stawki są zdecydowanie niższe. Zapraszamy po szczegóły.

2,5-krotna obniżka

Część klientów zdążyła już otrzymać prognozy na 2024 rok, które nie były optymistyczne. Zgodnie z nimi od stycznia mieli płacić za gaz 516,73 zł za MWh. Ta informacja jest już nieaktualna i można ją zignorować.

W lipcu spółka PGNiG Obrót Detaliczny zdecydowała o obniżeniu prognozowanej ceny do 200,17 zł za MWh. To olbrzymia różnica na korzyść odbiorców medium. Jest to podyktowane stabilizacją cen błękitnego paliwa na europejskich giełdach, które są o wiele niższe w porównaniu z tymi, jakie obowiązywały jeszcze jesienią 2022 roku.

Przypomnijmy, że nowe prognozowane stawki dotyczą gospodarstw domowych, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, szpitali, domów pomocy społecznej, przedszkoli czy żłobków.

Dodajmy również, że prognoza nie musi się w 100% sprawdzić. Może się okazać, że ceny gazu na europejskich giełdach będą znacznie wyższe, co na koniec okresu rozliczeniowego spowoduje konieczność dopłaty.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie