Dlaczego warto kupić kocioł z modułem Wi-Fi?

Antoni Kwapisz
05.04.2024

Współczesne kotły grzewcze to bardzo zaawansowane urządzenia, wyposażone w najnowocześniejszą elektronikę. W niektórych modelach znajdziemy moduł Wi-Fi, co wielu osobom może się wydawać przesadą. W praktyce jednak naprawdę warto zainwestować w kocioł z Wi-Fi, o czym przekonujemy w naszym poradniku.

Sterowanie zdalne

Podstawową korzyścią z połączenia kotła z domową siecią Wi-Fi jest możliwość zdalnego sterowania urządzeniem z praktycznie dowolnego miejsca na świecie. Wracając z ferii w górach można podnieść temperaturę czy uruchomić podgrzewanie ciepłej wody użytkowej, oszczędzając energię, a jednocześnie dbając o swój komfort. Jest to naprawdę bardzo wygodne.

Alarmy w czasie rzeczywistym

Nowoczesne kotły grzewcze bywają zawodne, natomiast są wyposażone w szereg technologii pozwalających monitorować ich pracę. Po połączeniu kotła z Wi-Fi użytkownik będzie otrzymywać powiadomienia o wszelkich nieprawidłowościach, alarmach itd., co pozwoli mu np. jeszcze będąc w pracy wezwać serwisanta. Mało tego: serwisant będzie w stanie zdalnie sprawdzić, z jakim rodzajem usterki mamy do czynienia.

Podgląd na zużycie paliwa

Z poziomu aplikacji producenta kotła możemy kontrolować zużycie paliwa, na przykład gazowego. Nie są to oczywiście bardzo dokładne dane, natomiast dają już jakiś pogląd na ekonomikę pracy urządzenia i mogą stanowić punkt wyjścia do wprowadzenia planu oszczędnościowego w domu.

Kontrola parametrów pracy kotła

Po połączeniu kotła z Wi-Fi, z poziomu aplikacji, można podglądać podstawowe parametry pracy urządzenia, jak temperatura zasilania, krzywa grzewcza itd. Mało tego: użytkownik może samodzielnie korygować te parametry, aby np. podnieść komfort termiczny w domu.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie