W Ciechanowie naładujemy samochód elektryczny za darmo

Mateusz Rąbalski
16.10.2020

Elektromobilność rozwija się w naszym kraju wolniej, niż można byłoby przypuszczać, co nie zmienia faktu, że już dziś właściciele samochodów elektrycznych korzystają z licznych przywilejów. W szczególnie dobrej sytuacji znaleźli się posiadacze takich aut z Ciechanowa. W tym mieście oddano do użytku całkowicie bezpłatną ładowarkę do samochodów elektrycznych.

Start z opóźnieniem

Ładowarka do samochodów elektrycznych w Ciechanowie była gotowa do uruchomienia już kilka miesięcy temu, jednak termin oficjalnego oddania jej do użytku został przesunięty z powodu szalejącej pandemii COVID-19. Teraz jednak kierowcy mogą z niej korzystać bez żadnych przeszkód.

Ładowarka została zlokalizowana w pobliżu Zamku Książąt Mazowieckich. Jest to urządzenie typu Atess EVA-22-D-P wyposażone w dwa punkty ładowania. Władze Ciechanowa deklarują, że w tym miejscu kierowcy będą mogli ładować swoje samochody elektryczne zupełnie bezpłatnie przez co najmniej 5 lat.

Inwestycja została zrealizowana dzięki wsparciu unijnemu i stanowi jeden z elementów transformacji energetycznej w Ciechanowie. Miasto uzyskało aż 8 milionów złotych dofinansowania do programu wartego 12 milionów złotych, obejmującego także m.in. montaż paneli fotowoltaicznych na budynkach instytucji samorządowych (m.in. szkół) oraz pomp ciepła w gospodarstwach domowych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.