PepsiCo idzie w kierunku zeroemisyjnej produkcji

Maciej Piwowski
09.11.2020

Kolejne korporacje przyłączają się do międzynarodowej inicjatywy RE100, która zakłada, że jej członkowie przestawią całą swoją produkcję na rozwiązania zeroemisyjne. Do porozumienia przystąpiło właśnie PepsiCo – jeden z największych na świecie producentów napojów, właściciel marki Pepsi. Korporacja zapowiedziała całkowitą redukcję emisji najpóźniej do 2030 roku.

PepsiCo z energią wyłącznie z OZE?

Tak przynajmniej wynika z zapowiedzi władz koncernu. PepsiCo w 2030 roku ma bazować wyłącznie na energii pochodzącej z odnawialnych źródeł. Nie muszą to być wcale obietnice bez pokrycia, bo okazuje się, że korporacja już dziś posiada oddziały na świecie w 100% zasilane z OZE. Co ciekawe, jeden z nich znajduje się w Polsce (obok ośmiu innych). Łącznie PepsiCo korzysta z technologii OZE w 18 krajach świata.

Koncern idzie o krok dalej i zapowiada, że do roku 2040 energia z odnawialnych źródeł zasilać wszystkie podmioty współpracujące z PepsiCo na zasadach franczyzy, jak również te, które znajdują się w rękach osób trzecich.

Aktualnie PepsiCo posiada w Polsce cztery zakłady produkcyjne oraz biuro główne. Wszystkie te obiekty są zasilane wyłącznie zieloną energią – głównie produkowaną przez farmy wiatrowe, ale wspierane instalacjami fotowoltaicznymi.

Obecnie do inicjatywy RE100 dołączyło już ponad 260 światowych korporacji. Poza PepsiCo są to m.in. Unilever, 3M, Visa, Allianz Group czy Adobe.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.