Nie będzie podwyżek cen prądu dla klientów PGE

Mateusz Rąbalski
16.08.2022

Prezes Polskiej Grupy Energetycznej, Wojciech Dąbrowski, zapowiedział, że kierowana przez niego spółka nie wystąpi do Urzędu Regulacji Energetyki o zmianę taryf. To bardzo dobra informacja dla klientów PGE, którzy dzięki temu nie muszą się obawiać podwyżek cen prądu. W znacznie gorszej sytuacji mogą się znaleźć odbiorcy energii dostarczanej przez inne podmioty.

PGE robi „prezent” swoim klientom

Decyzja PGE o niewnioskowaniu o podwyższenie taryf nie ma charakteru biznesowego. Ceny energii na światowych rynkach szaleją, dlatego należy się spodziewać, że spółka po prostu poniesie wyższe koszty – można się tutaj doszukiwać polityki i „sugestii” ze strony rządzących.

Tak czy inaczej klienci PGE w 2023 roku – przynajmniej do wiosny – nie muszą się martwić podwyżkami. Zazdroszczą im ci, którym prąd dostarczają Enea, Energa Obrót oraz Tauron, ponieważ te spółki już wystąpiły o zmianę taryf.

Prezes URE nie zdradza konkretnych liczb, natomiast między wierszami przygotowuje odbiorców na czarny scenariusz drastycznych podwyżek cen energii od nowego roku. Jak ustalił portal OKO.press, wspomniane spółki wnioskują o podniesie taryf o minimum 180 procent, co dla indywidualnego odbiorcy oznaczałoby podwyżkę rachunku o około 90 procent.

Decyzja należy jednak do URE i jest mało prawdopodobne, aby urząd zgodził się na aż tak drastyczne podwyżki, szczególnie w roku wyborczym.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.