Kujawsko - pomorscy rolnicy chcą biogazowni

Krzysztof Jagielski
26.07.2015
Planują oni budowę 22 małych biogazowni. Mogą oni uzyskać kwotę 500. 000 złotych dotacji na ten cel z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Województwo kujawsko - pomorskie jest na drugiej pozycji w rankingu krajowym, zaraz po Wielkopolsce pod względem zainteresowania tego rodzaju inwestycjami.
Najwięcej wniosków o dotację, bo aż sześć, wpłynęło z gminy Rycin. Pierwsze decyzje o ich przyznaniu będą znane najprawdopodobniej w marcu. O dofinansowanie mogą ubiegać się rolnicy, którzy są ubezpieczeni w KRUS- ie. Mogą oni uzyskać około połowę kosztów inwestycji, ale maksymalna jej kwota nie może przekroczyć 500.000 złotych. Przewidywane koszty budowy mikrobiogazowni rolniczej posiadającej moc 100 kilowatów to milion złotych.

Dotacje będą przyznawane w ramach projektu ,,Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej", finansowanego przez UE oraz budżet kraju. Ma on za zadanie pobudzanie przedsiębiorczości rolników w działalności pozarolniczej poprzez tworzenie na przykład mikroprzedsiębiorstw na terenach gospodarstw.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.