Tauron Ciepło przyłączy tysiące nowych odbiorców do swojej sieci ciepłowniczej

Antoni Kwapisz
04.04.2022

Na lata 2022-2023 spółka Tauron Ciepło planuje dalszą rozbudowę sieci ciepłowniczej na terenie aglomeracji śląsko-dąbrowskiej. To dobra informacja nie tylko dla gospodarstw domowych zainteresowanych przejściem na wygodne źródło ogrzewania, ale także dla środowiska. Przyłączenie kolejnych budynków mieszkalnych do sieci ciepłowniczej jest równoznaczne ze zlikwidowaniem tysięcy indywidualnych kotłów, w zdecydowanej większości węglowych i niespełniających żadnych norm emisyjności.

Ambitny plan

Spółka Tauron Ciepło poinformowała, że do końca 2023 roku jej sieć ciepłownicza ma dotrzeć do około 25 tysięcy mieszkańców aglomeracji śląsko-dąbrowskiej, którzy zamówią około 110 megawatów mocy cieplnej. Dodatkowo spółka ma już zaplanowaną wymianę ogrzewania na ciepło sieciowe w 233 budynkach – przede wszystkim w Katowicach, Świętochłowicach i Czeladzi.

W ramach trwającej rozbudowy sieci ciepłowniczej około 20 proc. nowych odbiorców rezygnuje z indywidualnego ogrzewania węglowego. Resztę stanowią nowe budynki mieszkalne i firmowe. Inwestycje są realizowane w ramach Programu Likwidacji Niskiej Emisji przewidzianego na lata 2022-2023.

Tauron Ciepło to największy dostawca ciepła sieciowego na terenie aglomeracji śląsko-dąbrowskiej. Spółka łącznie utrzymuje około 1000 kilometrów sieci ciepłowniczych i zapewnia ciepło 250 tys. gospodarstw domowych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie