Obniżka cen węgla w PGE – zapłacimy mniej na składach

Maciej Piwowski
15.11.2022

Wreszcie dobra informacja z rynku węgla. Spółka PGE, największy sprzedawca tego paliwa, poinformowała o obniżeniu cen węgla kamiennego dla firm, jednostek pożytku publicznego, samorządów i pośredników w obrocie. Obniżka sięga 10 procent. To oznacza, że mniej powinny zapłacić również gospodarstwa domowe.

Ile teraz kosztuje węgiel dystrybuowany przez PGE?

Ceny są uzależnione od rodzaju węgla. I tak: popularny ekogroszek, groszek oraz orzech kosztuje 1890 zł netto za tonę – wcześniej było to 2100 zł netto. Do tego trzeba doliczyć VAT oraz akcyzę (dla podmiotów nieobjętych zwolnieniem z podatku akcyzowego).

Znacznie tańszy jest miał energetyczny, który w PGE można zamówić w cenie około 1550 zł netto (wcześnie było to 1700 zł netto).

Podkreślmy, że są to ceny obowiązujące dla klientów biznesowych i instytucjonalnych. Firmy, w tym składy węgla, mogą odsprzedawać towar klientom indywidualnym. Aby złożyć zamówienie należy najpierw wypełnić formularz na stronie www.gkpge.pl/zakup-wegla i zaznaczyć w nim, czy jest się odbiorcą końcowym, czy pośrednikiem.

Następnie trzeba czekać na kontakt ze strony pracownika PGE, który przedstawi ostateczną ofertę. Po jej zaakceptowaniu pozostaje tylko zawarcie umowy i uzgodnienie terminu oraz miejsca odbioru zakupionego węgla.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie