Kielce przygotowały nowy budżet na wymianę nieekologicznych źródeł ciepła

Antoni Kwapisz
18.03.2022

Mieszkańcy Kielc, którzy chcą pozbyć się kopciucha i przejść na ekologiczne źródło ogrzewania, znów mogą starać się o dotację na ten cel. Środki zabezpieczył kielecki ratusz, który konsekwentnie inwestuje w poprawę jakości powietrza w mieście. Właśnie ruszył nabór wniosków do kolejnej edycji programu.

Na jakie wsparcie finansowe można liczyć?

To zależy od konkretnej sytuacji, a przede wszystkim od tego, kto składa wniosek i jakiego rodzaju inwestycji on dotyczy. Na najwyższą dotację – do 40 tys. zł – mogą liczyć właściciele lub zarządcy wielorodzinnych budynków mieszkalnych przyłączanych do miejskiej sieci ciepłowniczej. Tutaj beneficjentami będą przede wszystkim wspólnoty mieszkaniowe, które zainwestują w zainstalowanie węzła cieplnego w modernizowanym budynku.

Jeśli natomiast chodzi o inwestorów indywidualnych, to na przyłączenie budynku jednorodzinnego do sieci ciepłowniczej można dostać maksymalnie 8 tys. zł. Takie samo wsparcie zostanie zaproponowane osobom, które zdecydują się przejść na ogrzewanie gazowe, elektryczne lub pompą ciepła. W sumie Kielce zabezpieczyły na potrzeby programu 2 miliony złotych.

Wnioski o dotację można składać bezpośrednio w kieleckim Urzędzie Miasta.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie