Skandynawska technologia – powietrzne pompy ciepła NIBE

Mateusz Nowak
28.01.2023

Jeśli szukasz niezawodnego producenta powietrznych pomp ciepła, firma Nibe będzie dobrym wyborem. Bliski nam, szwedzki klimat, wpłynął na inżynierię pomp ciepła tej marki. Oczywiście, nie każda skandynawska firma jest warta uwagi, tylko dlatego, że pochodzi z tego rejonu. Dlatego przyjrzyjmy się bliżej serii pomp ciepła Nibe i sprawdźmy, jak działa ich technologia.

Dlaczego warto zdecydować się na powietrzne pompy ciepła?

Jak wiemy, duża część dwutlenku węgla, znajdującego się w naszej atmosferze, pochodzi z paliw kopalnych. Jego wykorzystanie w dużej mierze przypada na instalacje ciepłej wody i ogrzewania. W niedalekiej przyszłości, jeśli mamy przestać wyrządzać długoterminowe szkody środowisku, te źródła paliwa będą musiały zostać zastąpione czymś bardziej zrównoważonym.

Właśnie takie są powietrzne pompy ciepła Nibe. Producent ma ponad 7-letnie doświadczenie w produkcji rozwiązań do kontroli temperatury. Jest dobrze przygotowany do pierwszej linii frontu, w rewolucji “domowych” pomp ciepła, której jesteśmy obecnie świadkami. Seria S leży u podstaw oferty powietrznych pomp ciepła Nibe — przyjrzyjmy się więc ich najbardziej znanym modelom. W tym miejscu, warto zauważyć, że powietrzne pompy ciepła NIBE są bardzo elastyczne – różnorodność modeli gwarantuje, że znajdziesz coś odpowiedniego dla swoich potrzeb i, co najważniejsze, budżetu.

Inteligentne rozwiązania w pompach ciepła Nibe

Wszystkie pompy ciepła marki Nibe zostały zaprojektowane z myślą o inteligentnej technologii. Otrzymują częste aktualizacje oprogramowania, które są pobierane i instalowane automatycznie. Kolejną zaletą serii S jest ich wyjątkowa łatwość obsługi — jeśli nie chcesz, aby temperatura była ustawiana automatycznie, możesz kontrolować ustawienia ciepłej wody, ogrzewania i wentylacji za pomocą aplikacji myUplink Nibe na smartfony.

Powietrzna pompa ciepła Nibe S2125

Pierwszym modelem, któremu się przyjrzymy, jest inteligentna pompa powietrzna NIBE S2125 sterowana inwerterem. W połączeniu z wewnętrznym modułem, Nibe S2125, zapewnia ściśle kontrolowany i wydajny system temperatury. Pompa automatycznie dostosowuje się do wymagań wydajności domu i generuje oszczędności przez cały rok. Zobacz tę wersję pompy w ekonomicznym pakiecie NIBE Premium Compact. Niezależnie od tego, czy wybierzesz moc 12, czy 8 – poziom hałasu pozostaje akceptowalnie niski. Pompa jest również wyposażona we wszystkie inteligentne funkcje, które są wspólne dla wszystkich modeli serii S – automatyczną regulację klimatu w pomieszczeniu oraz sterowanie za pomocą tabletu lub telefonu.

Centrala wewnętrzna NIBE VVM S320

Należy zauważyć, że model S320 nie jest oddzielną powietrzną pompą ciepła. Jest to moduł wewnętrzny przeznaczony do użytku z dowolną zewnętrzną powietrzną pompą ciepła Nibe. Centrala wewnętrzna VVM S320 NIBE to wydajna, uniwersalna jednostka wewnętrzna z przyjaznym dla użytkownika, inteligentnym systemem sterowania. Ponadto urządzenie posiada wszystkie funkcje potrzebne do efektywnego, dobrze kontrolowanego klimatu w pomieszczeniu. A nich, między innymi, samoregulującą pompę obiegową i podgrzewacz wody. Ponadto S320 jest wyposażona we wszystkie elementy niezbędne do regularnej instalacji — naczynie wzbiorcze, różne zawory bezpieczeństwa, manometry, itd.

Pompa ciepła NIBE F2040

Nibe F2040 nie jest technicznie częścią serii S. Zamiast tego jest to okręt flagowy serii F – nieco starszy i mniej inteligentny starszy brat serii S. Jeśli szukasz bardziej przystępnego cenowo rozwiązania, zainteresuj się właśnie powietrzną pompą ciepła NIBE F2040. Jest to dobrze zaprojektowana, sterowana inwerterem i kompaktowa pompa ciepła. Seria F ma również przydatne funkcje automatyzacji.

Moduł sterujący NIBE SMO S40

Następny w kolejności jest moduł sterujący NIBE SMO S40. Zapewnia najbardziej zoptymalizowany sposób sterowania systemem klimatyzacji w pomieszczeniach. Jest przeznaczony do stosowania z dowolną powietrzną pompą ciepła serii S.

Powietrzne pompy ciepła NIBE: czy warto?

Patrząc na powyższe zalety pomp ciepła Nibe i zastosowane technologie, zdecydowanie tak. Koszty zakupu i instalacji mogą wyglądać nieco zniechęcająco, ale jakakolwiek modernizacja mieszkaniowa, związaną z energią odnawialną, jest inwestycja niezwykle przyszłościową. Pamiętaj, przed wyborem pompy ciepła, skorzystaj z usług certyfikowanych instalatorów, którzy już pracowali z pompami Nibe, jeśli zdecydujesz się na jeden z modeli tej marki.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie