Filtracja sucha- na czym polega proces filtracji?

Mariusz Siwko
07.01.2022

Worki filtracyjne, to wyjątkowy produkt, wykorzystywany na szeroką skalę w polskim przemyśle. Filtr workowy to skuteczny sposób oczyszczania, stosowany na skalę przemysłową w wielu branżach gospodarki.

Co ciekawe to polski producent jest głównym podmiotem zaopatrującym polski przemysł w worki filtracyjne. Do czego dokładnie wykorzystywane są worki filtracyjne i z jakich materiałów wykonuje się worki niezbędne do suchej i mokrej filtracji?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Co warto wiedzieć na temat filtrów workowych?
  • Do czego używane są materiały filtracyjne?
  • Gdzie są montowane filtry workowe?
  • Filtry workowe – czy są dzielone i klasyfikowane według rodzaju i przeznaczenia?
  • Oczyszczanie cieczy – jakie substancje produkowane w przemyśle wymagają filtracji mokrej?

Filtracja sucha czy filtracja mokra to proces przemysłowy, o którym zwykły człowiek niewiele wie. Warto jednak poszerzyć naszą wiedzę na ten temat, ponieważ jest to proces bardzo szeroko stosowany w przemyśle.

Naj prościej mówiąc worki filtracyjne są wykorzystywane do filtrowania zanieczyszczeń w urządzeniach czyszczących w fabrykach lub innego typu podmiotach przemysłowych.

Do czego służą worki filtracyjne?

Wiele osób słysząc o workach filtracyjnych, zastanawia się do czego one służą i w jaki sposób są wykorzystywane. Filtry workowate wykorzystywane są do takich urządzeń jak odpylacze a także do obsługi instalacji odpylających. Instalacje odpylające działają właśnie z udziałem takich elementów jak filtry workowe.  Używanie filtrów workowych jest w przemyśle powszechne i bardzo skuteczne. Nie tylko do wspominanej już w artykule filtracji suchej. Filtracja mokra także potrzebuje filtrów workowych.

Do produkcji worków filtracyjnych potrzebne są odpowiednie materiały (na przykład filc), które są tworzywem o odpowiedniej wytrzymałości. Aby proces filtracji zachodził w prawidłowy sposób worki muszą mieć odpowiedni kształt oraz wielkość.

Ponadto worki filtracyjne, rękawy filtracyjne czy kieszenie filtracyjne wykonywane są na specjalne zamówienie klienta. Polski producent worków filtracyjnych uszyje wysokiej jakości worek w oparciu o wytyczne klienta.

Jak działają filtry workowe?

Filtry workowe pozwalają na zebranie niepotrzebnych zanieczyszczeń oraz pyłów. Na rynku dostępne są worki filtracyjne wykonane z różnych materiałów filtrującym. Wyróżniamy kilka rodzajów filtrów workowych, w tym filtry workowe FW, filtry workowe FN, czy filtry workowe FC.

Co ciekawe worek filtracyjny to materiał o specyficznych właściwościach, uszyty w odpowiedni sposób. Worki filtracyjne wykonywane są z materiałów wysokiej jakości i bardzo odpornych na potencjalne uszkodzenia.

Worki filtracyjne są wykorzystywane do filtracji zanieczyszczeń. Warto wiedzieć, że do filtracji mokrej worki filtracyjne wykorzystywane są w takich urządzeniach, które oczyszczają różne substancje.  To jeden z najbardziej ekonomicznych sposobów filtracji.  Filtracja mokra, podobnie jak filtracja sucha jest wykorzystywana z powodzeniem w wielu gałęziach przemysłu. Worki filtracyjne do mokrej filtracji są pomocne w procesie filtracji farb czy filtracji żywic oraz innych cieczy.

Gdzie szukać dobrej jakości worków filtracyjnych?

Produkcja worków filtracyjnych to bardzo wąska specjalizacja, dlatego kupimy je jedynie od wyspecjalizowanej w tym zakresie firmy. Polski producent worków filtracyjnych jest czołowym dostawcą worków filtracyjnych w Polsce i Europie. Produkowane na naszym rynku worki filtracyjne to produkt najwyższej jakości, który jest o wiele lepiej wykonany niż podobne produkty produkowane na azjatyckim rynku. Kupując polskie worki filtracyjne, polski przemysł skorzysta na tym w najwyższym stopniu.  U polskiego producenta worków filtracyjnych zaopatrują się także zagraniczne firmy między innymi z Niemiec.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie