Doładowanie prądu przy pomocy licznika przedpłatowego Enea. Na czym to polega? Dlaczego warto?

Piotr Kowalczyk
28.02.2022

Dostęp do energii elektrycznej jest podstawą codziennego funkcjonowania. Nikt z nas nie jest sobie w stanie wyobrazić życia bez prądu, potrzebnego nie tylko do pracy, ale też przyrządzania posiłków, spędzania czasu z najbliższymi czy po prostu utrzymywania kontaktu ze światem. Energia jednak drożeje, co stanowi szczególnie duże wyzwanie dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji ekonomicznej. Aby wyeliminować ryzyko powstania dużego zadłużenia z tytułu zakupu prądu, a jednocześnie zapewnić stały, nieprzerwany dostęp do energii w gospodarstwie domowym, Enea uruchomiła usługę doładowania prądu przy pomocy licznika przedpłatowego. Dowiedz się, na czym to dokładnie polega i jakie niesie ze sobą korzyści.

Czym jest doładowanie prądu?

Mówimy tutaj o usłudze, która jest skierowana przede wszystkim do osób chcących mieć pełną kontrolę nad wydatkami związanymi bezpośrednio z zakupem energii elektrycznej. Jest to szczególnie atrakcyjne rozwiązanie dla odbiorców prądu obawiających się otrzymania bardzo wysokiego rachunku, którego nie będą w stanie opłacić. Usługa wyklucza prawdopodobieństwo powstania zadłużenia na indywidualnym koncie i tym samym wstrzymania dostaw energii do momentu uregulowania zaległych opłat.

Jak to działa?

Doładowanie prądu bazuje na systemie specjalnych liczników przedpłatowych. Energia będzie dostarczana dopiero po wniesieniu opłaty, co można zrobić w 100% online, o dowolnej porze dnia i nocy (usługa działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu). Wnosimy więc opłatę i kupujemy prąd wtedy, gdy jest on naprawdę potrzebny – na przykład w celu podgrzania wody w bojlerze, dogrzania pomieszczenia w okresie bardzo niskich temperatur etc.

Z analizy przeprowadzonej przez firmę Enea wynika, że doładowywanie energii tylko w potrzebnych sytuacjach pozwala zaoszczędzić aż do 25% kosztów, które obecnie są przeznaczane na zakup prądu w tradycyjnym systemie.

Do najważniejszych zalet tego rozwiązania zaliczymy:

  • pełną kontrolę wydatków,
  • brak możliwości powstania zadłużenia na indywidualnym koncie,
  • dostęp do energii elektrycznej o dowolnej porze, zawsze wtedy, gdy jest potrzebna.

Warto również dodać, że doładowanie prądu można przeprowadzić z dowolnego miejsca na świecie – wystarczy tylko dostęp do Internetu. To wygodne rozwiązanie np. dla właścicieli nieruchomości, którzy nie chcą dopuścić do powstania zadłużenia przez najemców.

Jak doładować prąd?

Aby doładować licznik należy najpierw wejść na stronę internetową usługi Moje Doładowania Energetyczne, założyć konto, a po zalogowaniu postępować zgodnie z instrukcją. Do wykonania są tylko cztery proste kroki:

  1. Wybranie opcji „Doładuj licznik” na głównej stronie serwisu internetowego.
  2. Podanie numeru indywidualnej karty klienta.
  3. Podanie kwoty doładowania. Po opłaceniu zostanie przesłany kod doładowania na podany adres e-mail lub w wiadomości SMS.
  4. Wpisanie kodu składającego się z dwudziestu cyfr za pomocą klawiatury licznika przedpłatowego.

Doładowanie prądu jest możliwe za pośrednictwem komputera lub smartfonu przez specjalną aplikację. Cała procedura zajmuje około 5 minut.

Wszystkie niezbędne informacje na temat usługi doładowania prądu przy pomocy licznika przedpłatowego Enea można uzyskać na stronie internetowej https://doladowaniaenergetyczne.pl/doladowanie-licznika-przedplatowego-enea.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie