Dlaczego warto zainwestować w panele fotowoltaiczne?

Mateusz Rąbalski
06.06.2024

Być może wielu Twoich klientów zadaje pytania o atuty paneli fotowoltaicznych. Liczne zalety instalacji PV mogą spowodować, że trudno wyodrębnić te najbardziej istotne. W związku z tym ujęliśmy w skrótowej formie, za co najbardziej można docenić właśnie panele fotowoltaiczne. Koniecznie zapoznaj się z korzyściami ekonomicznymi, ekologicznymi oraz tymi, które są związane z komfortem.

Panele fotowoltaiczne i ich zalety związane z ekonomią

Panele fotowoltaiczne w 2024 roku to przede wszystkim zabezpieczenie przed prognozowanym wzrostem rachunków za prąd. Ponadto od roku 2022 wprowadzony został system rozliczeń energii elektrycznej z instalacji PV, czyli tak zwany net billing. Osoby, które podjęły decyzję o instalacji paneli fotowoltaicznych po 1 kwietnia 2022 roku, nadwyżki wyprodukowanej energii, mogą sprzedawać do sieci, a brakującą energię mogą dokupić. Po kalkulacjach związanych z kosztami fotowoltaika okazuje się więc tańsza niż wyłączny dostęp do tradycyjnej sieci elektrycznej. 

Warto poinformować także osobę, która chce zdecydować się na panele fotowoltaiczne (na przykład panele fotowoltaiczne Hydrosolar — powszechnie cenionej w branży PV hurtowni instalacyjnej), że istnieje możliwość uzyskania atrakcyjnego dofinansowania. Dobrze zatem zapoznać się zarówno z krajowymi programami, jak i tymi przeznaczonymi dla konkretnych regionów. 

Panele fotowoltaiczne i korzyści dla środowiska

Aspekt ekologiczny ma kolosalne znaczenie. Panele fotowoltaiczne natomiast są maksymalnie przyjazne dla środowiska — to czyste źródła pozyskiwania energii elektrycznej. W ogóle nie wytwarzają:

  • zanieczyszczeń,
  • dwutlenku węgla,
  • hałasu.

W żaden inny sposób nie wpływają też negatywnie na środowisko naturalne. Możliwe jest również poddanie ich recyclingowi. W kontekście ekologii warto wspomnieć także klientowi, że energii nigdy nie zabraknie, gdyż energia słoneczna jest nieodnawialna. Paliwa kopalne natomiast według szacunków naukowców mogą skończyć się za kilkadziesiąt lat. Inwestycja w panele fotowoltaiczne i rozwój całej branży PV jest więc także zaspokojeniem przyszłych pokoleń — nienarażaniem ich na brak dostępu do energii elektrycznej ze względu na ograniczone zasoby paliw kopalnych. 

Panele fotowoltaiczne — komfort Twoich klientów

Wytrzymałość instalacji, niezależność, znaczące podniesienie wartości nieruchomości, odporność na grad, wiatr oraz zalegający śnieg i bezawaryjne działanie przez lata to tylko niektóre z korzyści wynikających z posiadania paneli fotowoltaicznych. Świadomość wszystkich tych atutów zdecydowanie wpływa na komfort właścicieli domów oraz firm, którzy zdecydowali się na panele fotowoltaiczne. Dodatkowym atutem jest także cicha praca systemów. Brak hałasu jest bardzo istotną kwestią zarówno dla Twoich klientów, jak i ich sąsiadów. Przedstawienie tych zalet potencjalnemu nabywcy może nakłonić go do inwestycji w instalację słoneczną, dzięki której będzie on cieszył się bezpłatnym prądem oraz pełną niezależnością energetyczną.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie