5 zalet korzystania z odnawialnych źródeł energii dla firm

Mateusz Nowak
10.05.2022

Wybór dostawcy prądu w przedsiębiorstwie to jeden z tych czynników, które mogą wpływać nie tylko na koszty prowadzenia firmy, ale także na inne aspekty jej funkcjonowania. Nieprzypadkowo, coraz większa liczba przedsiębiorców dużą wagę przykłada nie tylko do cen energii, ale także do sposobów jej pozyskiwania. Poznaj 5 najważniejszych korzyści, jakie zapewnia firmom wykorzystywanie prądu z odnawialnych źródeł.

1. Mniejsze zanieczyszczenie środowiska

Zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza dzięki rezygnacji z energii pozyskiwanej z paliw kopalnych to podstawowa korzyść, którą poprzez wybór ekologicznego prądu odczuje nie tylko firma, ale także środowisko. Mniej prądu z węgla to mniej smogu, lepsza jakość powietrza, ograniczenie zanieczyszczenia wód powierzchniowych oraz lepszy klimat – także do prowadzenia biznesu.

2. Budowa pozytywnego wizerunku

Coraz większe grono potencjalnych klientów przywiązuje uwagę do tego, czy poszczególne marki wystarczająco dbają o środowisko. Często to właśnie aspekt ekologiczny jest kluczowy w kontekście wyboru dostawcy produktów oraz usług. Tani prąd dla firm, dzięki temu, że jest pozyskiwany w 100% z odnawialnych źródeł, z pewnością pomoże umacniać wizerunek marki odpowiedzialnej społecznie.

3. Łatwiejsze nawiązywanie kontaktów biznesowych

Firmy, które przestawiają się na prąd z OZE, otrzymują od dostawców specjalny certyfikat energetyczny, potwierdzający wykorzystywanie energii odnawialnej. Dysponowanie takim dokumentem pozwala budować wizerunek marki nie tylko w oczach klientów, ale także biznesowych partnerów, którzy chętnie współpracują z przedsiębiorstwami, szczególnie dbającymi o środowisko.

4. Atrakcyjne warunki umowy i gwarancja stałej ceny

Wielu dostawców gwarantuje swoim klientom lepsze warunki umowy oraz niezmienność ceny przy wyborze ekologicznej energii. Przykładem jest tani prąd dla firm od AXPO, z gwarancją stałej ceny przez 12, 24 lub 36 miesięcy.

5. Możliwość uzyskania dodatkowych zniżek

Wybierając dla firmy prąd z OZE, możesz jeszcze bardziej obniżyć koszty, korzystając z rabatów za polecenie oferty „czystej” energii znajomym przedsiębiorstwom. W AXPO możesz w ten sposób otrzymać 150 zł zniżki na rachunki.

Tani prąd dla firm? Postaw na energię z odnawialnych źródeł!

Powyższe argumenty nie pozostawiają wątpliwości – energia z odnawialnych źródeł to obecnie jeden z filarów nowoczesnego przedsiębiorstwa. Korzystanie z taniego prądu dla firmy jest dziś możliwe niezależnie od profilu oraz skali prowadzonej działalności, dlatego warto jak najszybciej rozważyć transformację energetyczną w przedsiębiorstwie.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.