Nowoczesne szafy przemysłowe dla różnych rozwiązań technicznych

Jerzy Biernacki
19.11.2020

Szafy przemysłowe to szeroka gama różnych produktów dedykowanych do różnych rozwiązań technicznych, między innymi do montażu rozdzielnic, serwerów, systemów automatyki oraz innego rodzaju wyposażenia elektrycznego. Te nowoczesne zapewniają maksymalną ochronę dla znajdujących się wewnątrz nich urządzeń.

Czym są szafy przemysłowe?

Pod pojęciem szafy przemysłowej znajduje się obudowa przeznaczona do montażu wyposażenia elektrycznego. Szeroka gama konstrukcji powoduje, że można łatwo dopasować je do konkretnego przeznaczenia, ale również do miejsca montażu. Szafy przemysłowe spotyka się w różnych zakładach pracy, między innymi branży chemicznej, farmaceutycznej, spożywczej, motoryzacyjnej, energetycznej, w stacjach uzdatniania wody, by zapewniać właściwą ochronę dla stosowanego w nich wyposażenia.

Rodzaje szaf przemysłowych

Do kategorii szaf przemysłowych zalicza się szeroką gamę różnych produktów, które dzielone są między innymi pod względem swojej wielkości, kształtu, rodzaju zamknięcia i zastosowanych systemów. Szafy mogą być przeznaczone do postawienia na podłodze lub do podwieszenia na ścianach i innych konstrukcjach. Dostępne są modele o różnych wielkościach, na przykład małe obudowy, szafy pełnogabarytowe.

Do wykonania szaf przemysłowych stosuje się między innymi:

  • tworzywa sztuczne
  • metal
  • stal nierdzewną

Pod względem swojej konstrukcji szafy mogą zapewniać również odpowiednią ochronę zgodnie z normami IP oraz IK. Dzięki temu umieszczone w nich urządzenia są skutecznie chronione przed czynnikami zewnętrznymi. Sprzedaż szaf przemysłowych prowadzą przede wszystkim firmy, których domeną jest elektryka, elektronika oraz automatyka - https://www.propoint.pl/.

Szafy przemysłowe – funkcjonalne i bezpieczne

Szafy przemysłowe na różnego rodzaju wyposażenie elektryczne i elektroniczne są projektowane tak, aby spełniać wymagania funkcjonalności i bezpieczeństwa. Dzięki temu mogą one wspierać działalność montowanych w zakładach pracy systemów, które często odpowiadają za złożone procesy kluczowe dla działalności całego przedsiębiorstwa. Nowoczesne szafy przemysłowe producent wyposaża również w różne dodatkowe wyposażenie, aby można było korzystać z nich jeszcze łatwiej. Można wtedy dostosować konstrukcję szafy do indywidualnego zapotrzebowania, by mogła ona zagwarantować skuteczną ochronę i zapewnić komfortowe użytkowanie.

Wyposażenie do szaf przemysłowych:

  • dodatkowe półki i wsporniki
  • płyty montażowe – perforowane i pełne
  • wentylatory
  • rezystory grzejne

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie