Statystyczni konsumenci klimatyzacji, nie wiedzą o zróżnicowanych technologiach, które obecnie dostępne są na tynku. Większość osób zna jedynie klimatyzację ścienną, wolnostojące klimatyzatory i wewnętrzne układy, które montowane są w nowoczesnych dużych obiektach (tj. centra handlowe, biurowce czy innowacyjne obiekty kulturowe).
Chcesz dowiedzieć się, jakie układy klimatyzacyjne dostępne są na rynku i poznać różnice między nimi? Jesteś w trakcie budowy lub modernizacji nieruchomości i szukasz opcji dla siebie? W tym materiale znajdziesz przydatne wskazówki i informacje. Nie czekaj i zobacz, co przygotowaliśmy z myślą o Tobie.
Wyróżniamy aż 7 rodzajów układów klimatyzacyjnych. Sprawdź zatem różnice między nimi i przekonaj się, jak wiele ciekawych opcji masz do wyboru.
Jak sama nazwa wskazuje, klimatyzatory okienne przystosowane są do montażu w otworach okiennych. Wszystkie komponenty zostały skonstruowane w jednej obudowie. Jest to jedna z najtańszych opcji, która często wybierana jest przez konsumentów ze względu na stosunkowo niską cenę.
Jest to najpopularniejsze rozwiązanie w nowoczesnych nieruchomościach (głównie w obiektach publicznych, handlowo-usługowych, przemysłowych, biurowcach itp.). Montowane są one w kanałach wentylacyjnych. Główną zaletą jest fakt, że klimatyzator jest niewidoczny, a schłodzone powietrze dostarczane jest do wielu miejsc jednocześnie. Nawiewniki powietrza i ich lokalizację dopasowuje się do indywidualnych potrzeb.
Chyba każdy zna i widział klimatyzatory, które są wolnostojącymi urządzeniami na kółkach. Jest to niezwykle popularne rozwiązanie dla prywatnych domów i mieszkań na okres wakacji, gdyż klimatyzatory wolnostojące nie wymagają ingerencji w elewację lub ściany pomieszczeń. Wystarczy wystawić rurę odprowadzającą za okno i możemy cieszyć się chłodnym powietrzem.
Są one układami wyposażonymi w dwie jednostki – zewnętrzną i wewnętrzną. Urządzenia wewnętrzne prezentują się w sposób nowoczesny, a producenci stale optymalizują wielkość klimatyzatorów. Można więc wkomponować je w wystrój wnętrza na ścianach, instalując je w dowolnym miejscu. Jednostka zewnętrzna jest z kolei centralnym agregatem z pompą, skraplaczem i wentylatorem. Instaluje się ją do elewacji budynku, na dachu lub ustawia na balkonie. Obydwie jednostki połączone są za pomocą dwóch izolowanych miedzianych rurek.
Technologia multisplit różni się jedynie ilością jednostek. W tym wypadku montowane są dużo większe urządzenia zewnętrzne, które zasilają kilka jednostek wewnętrznych.
Są one niezwykle popularne w obiektach publicznych lub biurach, gdyż posiadają zewnętrzny panel kasetonowy. Panel często jest czterostronny, zapewniając równomierny nawiew powietrza. Panele klimatyzatorów kasetonowych charakteryzują się estetycznym i nowoczesnym designem.
Zależy Ci na gwarancji satysfakcji? Skonsultuj swoje wymagania z doświadczonymi specjalistami. Z ich pomocą inwestycja będzie prostsza, ponieważ przedstawią Ci zasadę działania danej technologii i korzyści płynące z takiej formy inwestycji. Nie zwlekaj i nie ryzykuj, gdy do dyspozycji masz Centrowent.pl.
Artykuł partnera