BYD wchodzi do Polski. Nowa chińska marka samochodów elektrycznych na naszym rynku

Jerzy Biernacki
18.04.2024

BYD, chiński gigant motoryzacyjny działający od 1995 roku, to kolejna azjatycka marka, która wprowadza na polski rynek modele samochodów elektrycznych. BYD, co w tłumaczeniu oznacza „Build Your Dreams” (Buduj Swoje Marzenia), na początek zaoferuje trzy auta, które mają się wyróżniać atrakcyjnym stosunkiem ceny do jakości wykonania i poziomu wyposażenia.

Ofensywa BYD

Marka BYD jest już obecna w Polsce poprzez oferowane od pewnego czasu samochody dostawcze. Teraz chce zawalczyć o portfele zwykłych Kowalskich, wprowadzając do oferty elektryczne auta osobowe.

Na początek klienci będą mogli wybierać spośród trzech modeli: Ato 3, Seal oraz Dolphin (najmniejszy w gamie).

Start sprzedaży elektrycznych aut osobowych BYD ma nastąpić na przełomie kwietnia i maja. Chociaż dokładne ceny nie zostały jeszcze ogłoszone, oczekuje się, że będą one zbliżone do poziomów cenowych obowiązujących na innych europejskich rynkach.

W Niemczech najmniejszy model Dolphin z zasięgiem ponad 400 km wyceniony jest na 32 tys. euro (około 137 tys. zł), większy Alto 3 – 37 tys. euro (około 160 tys. zł), a sedan Seal w wersji elektrycznej na 41 tys. euro (około 176 tys. zł).

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie