Stosowanie pomp głębinowych

Jerzy Biernacki
12.08.2021

Klienci, którzy chcą kupić pompy głębinowe, zazwyczaj wykorzystują je do celów prywatnych, aby korzystać z darmowej wody ze studni, która świetnie nadaje się do podlewania ogrodu. Na tym jednak zastosowania pomp się nie kończą, ponieważ oferta tego typu sprzętu jest bardzo zróżnicowana i można znaleźć pompę głębinową, która idealnie poradzi sobie z określonymi zadaniami. Szeroki wybór pomp głębinowych utrudnia jednak zakupy osobom, które nie znają się na tego typu urządzeniach. W takim przypadku mogą pojawić się wątpliwości, czy lepszym rozwiązaniem będą pompy hydroforowe, czy może jednak standardowe pompy głębinowe. Wiele zależy między innymi od rodzaju studni głębinowej, średnicy studni i tego, w jaki sposób rozwiązane zostanie chłodzenie silnika.

  1. Kiedy przydaje się pompa głębinowa?
  2. Jakimi parametrami różnią się pompy głębinowe?
  3. Gdzie można zamówić dobrą pompę głębinową?
  4. Co to są pompy hydroforowe?
  5. Szeroki wybór pomp głębinowych

Nie trzeba się jednak przejmować, że dokona się nietrafionego zakupu pomp do studni głębinowych. Wystarczy skorzystać z pomocy specjalistów, którzy wiedzą jakie modele są najlepsze do studni wierconych, aby wyeliminować ryzyko problemów podczas pompowania wody. Sprzedawca doradzi ci również w zakresie tego, czy lepiej postawić na silnik jednofazowy, czy może inny model pompy.

Kiedy przydaje się pompa głębinowa?

Ze względu na to, jak wiele różnych modeli pomp dostępnych jest w ofercie sprzedawcy takiego asortymentu, mają one bardzo szerokie zastosowanie. Można więc stosować je na potrzeby gospodarstw zarówno domowych, jak i przemysłowych. Wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba lub możliwość, bo nie należy zapominać, że woda ze studni to ogromne oszczędności (zwłaszcza przy częstym używaniu) skorzystania ze studni zamiast sieci wodociągowej w celu uzyskiwania wody pitnej lub takiej, którą można podlewać ogród, znajdzie zastosowanie dobra pompa. Nowoczesne modele wykonane są z materiałów odpornych na korozję. Zazwyczaj jest to stal nierdzewna, więc nawet jeżeli pompa przez cały czas będzie stosowana do pompowania wody ze zbiorników wodnych, to zachowa swoją sprawność.  

Jakimi parametrami różnią się pompy głębinowe?

W zależności od tego, czy chcesz po prostu sporadycznie czerpać wodę, a lustro wody znajduje się nisko, czy też doszło do zalania i trzeba wypompować wodę, zastosowanie znajdą inne modele pomp. Nawet w przypadku studni wierconej trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Istotna jest przede wszystkim moc pompy, wydajność sprzętu oraz to, jak nisko znajduje się studnia kopana. Dlatego też jej przeznaczenie warto omówić z doradcą, który będzie mógł podpowiedzieć, jakie pompy sprawdzają się w domach jednorodzinnych, a które modele będą dobre do instalacji przy zastosowaniach przemysłowych. Wydajność sprzętu odgrywa ogromną rolę, bo za słaba pompa może generować niskie ciśnienie, przez co nie sprawdzi się do przewidzianych zastosowań. Dodatkowo trzeba będzie wówczas poświęcić więcej czasu na to, aby napełnić zbiornik. 

Gdzie można zamówić dobrą pompę głębinową?

Klienci muszą również zwracać uwagę na jakość, bo nie wszystkie rozwiązania są porządnie wykonane. Jeżeli nie chcesz ryzykować, że nowe pompy zepsują się już po kilku godzinach pracy, wybierz produkty ze sprawdzonej oferty. Najlepszym przykładem jest pompa głębinowa w sklepie dostudni.pl, a więc nowoczesny model, którego wydajność jest na najwyższym poziomie. W przypadku jakichkolwiek problemów z pompą (niskie ciśnienie, brak chłodzenia silnika, potrzeba dokupienia dodatkowych produktów) można od razu napisać lub zadzwonić do sprzedawcy. Specjaliści każdego dnia mają do czynienia z pompami, więc wiedzą, co będzie najlepszym wyborem, a który produkt zdecydowanie nie sprawdzi się na działkach lub jako pompa zamontowana na terenie firmy. 

Co to są pompy hydroforowe?

Pompa hydroforowa to jedno z tych urządzeń, które najczęściej kupowane jest przez właścicieli domu jednorodzinnego. Charakteryzują się odpowiednią wydajnością do stosowania w studniach, nawet jeżeli ich średnica jest nieco większa. Przyjmuje się, że taki produkt poradzi sobie z pompowaniem wody z odwiertów, które nie przekraczają ośmiu metrów. Oczywiście nie oznacza to, że wówczas nie będzie można korzystać ze studni. Jeżeli na twojej działce woda znajduje się na dużych głębokościach, to dostawca pomp z pewnością zaproponuje jakieś rozwiązanie.  

Szeroki wybór pomp głębinowych

Pompy głębinowe oraz modele hydroforowe wykorzystywane przy wodzie pitnej różnią się przede wszystkim wydajnością. Na stronie dostawcy dostępne są również inne modele. Warto więc sprawdzić aktualnie dostępne pompy, które oferowane są na stronie internetowej. Wśród nich są między innymi modele zatapialne, pompy przeznaczone do zastosowań przemysłowych, pompy dedykowane do deszczownic i wiele innych sprzętów. Nie dość, że każdy produkt został dokładnie opisany, to można skorzystać z czatu, aby zapytać o zastosowanie lub parametry pompy. To sprawia, że sklep każdego dnia realizuje wiele zamówień.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie