Projektowanie instalacji fotowoltaicznych – branża przeżywająca rozkwit

Marek Szydełko
25.02.2019

Projektowanie instalacji fotowoltaicznych staje się coraz popularniejsze w Polsce. Jest to wynik między innymi stale zwiększającej się świadomości oraz wiedzy w kontekście odnawialnych źródeł energii. Niewątpliwe dostrzegalne są zalety tego rozwiązania, takie jak niezależność produkcji energii czy też oszczędności w zakresie zużycia energii elektrycznej. Polacy coraz bardziej troszczą się o dobro środowiska naturalnego, tym samym przedsiębiorstwa instalujące mechanizmy fotowoltaiczne odczuwają większą odpowiedzialność odnośnie tego, czym się zajmują.

Panele i ogniwa fotowoltaiczne – Łódź zachwycona nowatorskimi rozwiązaniami

Przedstawiciele firm instalatorskich są specjalistami w swojej dziedzinie, lecz sami zapewniają, że najważniejszą kwestią w ich pracy jest to, aby dobierać, polecać takie produkty oraz projektować systemy, który spełniają wszystkie wymagania klientów. Projektowanie instalacji fotowoltaicznych polega na uzyskaniu maksymalnie wydajnym i bezawaryjnym oraz opłacalnym rezultacie prac. Dlatego w ogniwa fotowoltaiczne Łódź zainwestowała jako pierwsza w Polsce. Kluczową kwestią w podjętym procesie okazało się uzyskanie kilku niezbędnych informacji. Zanim powstały instalacje fotowoltaiczne, Łódź i zarządcy tego miasta zastanowili się nad sposobem funkcjonowania mającego powstać systemu. Błędy na etapie projektu mogą sprawić, że cała instalacja PV nie będzie działała w prawidłowy sposób.

Oczekiwania były większe, więc mające powstać panele fotowoltaiczne, Łódź zakupiła najbardziej wydajne, tak aby ilość wytwarzanej energii była zgodna z oczekiwaniami, a co najważniejsze, z potrzebami. Na tym właśnie polega fotowoltaika, korzystanie z energii elektrycznej ma być nie tylko bardziej opłacalne, a przede wszystkim mniej kosztowne. Projektowanie instalacji fotowoltaicznych, to przede wszystkim uzyskanie informacji dotyczących rodzaju i wymiarów dachu, rodzaju poszycia dachowego, a także orientacji względem słońca. Warto też określić przewidywane zużycie energii na podstawie wcześniejszych obserwacji.

Polska najlepsza fotowoltaika, Łódź może pochwalić się osiągnięciami

Fotowoltaika, dotacje, te pojęcia łączą się ze sobą w kontekście podjętych działań przez zarządców Łodzi. Oświetlenia parkingów, pomników, ulic, skrzyżowań, to efekt wnioskowania o dofinansowania, które wspomogły inwestycje w całym województwie łódzkim. Instalacje fotowoltaiczne są kosztowne, ale istnieją skuteczne sposoby na obniżenie kosztów związanych z odnawialnymi źródłami energii. Większość firm instalatorskich oferuje aktywną pomoc w uzyskania dofinansowania na OZE.

Energia pozyskiwana przez instalacje fotowoltaiczne, to energia darmowa. Jest to prawdziwe stwierdzenie, ponieważ za korzystanie z energii słonecznej nie trzeba płacić w przeciwieństwie do prądu dostarczanego przez zakład energetyczny. Jednak fotowoltaika, to inwestycja na lata, w którą najpierw trzeba przeznaczyć nakłady pieniędzy. Zakup, przygotowanie projektu, montaż, to koszty, które w pierwszej kolejności należy pokryć.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.