PKN Orlen inwestuje w mikroinstalacje fotowoltaiczne

Marek Szydełko
23.09.2021

Grupa PKN Orlen kontynuuje strategię dochodzenia do neutralności klimatycznej. W ramach tego programu koncern stawia przede wszystkim na odnawialne źródła energii, w tym na instalacje fotowoltaiczne. PKN Orlen właśnie poinformował, że kolejne stacje paliw należące do koncernu będą zasilane energią ze słońca.

Gdzie powstaną nowe instalacje fotowoltaiczne Orlenu?

W aktualnie trwającym przetargu PKN Orlen chce wyłonić wykonawcę mikroinstalacji fotowoltaicznych na dachach i wiatach 30 stacji zlokalizowanych w całym kraju. Najwięcej, bo aż 16 z nich, powstanie w centralnej Polsce.

Mikroinstalacje mają mieć moc od 22 do 50 kWp i będą zasilać stacje znajdujące się m.in. przy autostradach A1, A2, w Kędzierzynie-Koźlu, Katowicach, Opolu czy w Warszawie. Dodatkowo jeszcze w tym roku na budynkach spółki Orlen Aviation w Warszawie zostaną zamontowane dwie mikroinstalacje o łącznej mocy 100 kWp.

W ramach ogłoszonej strategii PKN Orlen zapowiada, że koncern osiągnie neutralność emisyjną do 2050 roku. Już w 2030 roku planowane jest zredukowanie emisji CO2 o 20 proc. z aktywów rafineryjnych oraz o 33 proc. z aktywów petrochemicznych. Wszystkie projekty ekologiczne koncernu mają do końca tej dekady pochłonąć 25 miliardów złotych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.