PGE Obrót proponuje odbiorcom energii fotowoltaikę z magazynem energii

Mariusz Siwko
26.10.2022

Po zmianach w ustawie o prosumencie, montaż instalacji fotowoltaicznej przestał być tak jednoznacznie opłacalny. Nadal może to być świetny sposób na uniknięcie wysokich rachunków za prąd, ale tylko pod warunkiem zwiększenia wykorzystania produkowanej energii na potrzeby gospodarstwa domowego. Pomóc w tym mogą magazyny energii. Spółka PGE Obrót właśnie ruszyła z kampanią mającą na celu zachęcenie odbiorców do inwestycji w fotowoltaikę wzbogaconą o takie magazyny.

Jedyny sposób, aby naprawdę skorzystać na własnej instalacji PV

Domowe instalacje fotowoltaiczne były wielkim hitem w minionych latach. Wszystko zmieniło się po 1 kwietnia 2022 roku. Od tego dnia sprzedaż instalacji zamarła, ponieważ w myśl nowych przepisów prosument nie magazynuje już nadwyżek energii w sieci, ale musi je sprzedawać po bardzo niekorzystnej stawce.

Rozwiązaniem tego problemu jest magazynowanie nadwyżek w gospodarstwie domowym. Problem w tym, że magazyny energii są bardzo drogie, co tylko podnosi koszt całej inwestycji. PGE Obrót ma dla swoich klientów specjalną ofertę na montaż instalacji PV wraz z magazynem energii, gwarantując pełną obsługę inwestycji wraz z pomocą w uzyskaniu dotacji z programu rządowego „Mój Prąd 4.0”.

Szczegóły na temat tej oferty można znaleźć na stronie www.gkpge.pl. Można wysłać niezobowiązujące zgłoszenie – w odpowiedzi z zainteresowaną osobą skontaktuje się doradca, który przedstawi warunki wykonania instalacji.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie