Powstanie nowa sieć stacji paliw? Apetyt na ten kawałek tortu może mieć właściciel Dino

Mariusz Siwko
21.12.2023

Dino to najszybciej rozwijająca się sieć sklepów spożywczych w Polsce, zlokalizowanych już nie tylko w najmniejszych miejscowościach i miasteczkach powiatowych. Nowym pomysłem na zwiększenie udziału marki w polskim rynku handlu detalicznego może być uruchomienie sieci stacji paliw, które mogą powstać przy wybranych sklepach.

Koncesja już jest

Dino (a dokładnie spółka-córka Dino Oil) od maja 2023 roku ma koncesję na obrót paliwami płynnymi i może prowadzić obrót benzyną, olejem napędowym czy LPG. Póki co spółka może to robić na stacji w miejscowości Łobez, wykorzystując do tego karty paliwowe Orlenu.

Wspomniana stacja służy zaopatrywaniu w paliwa pojazdów własnych spółki, przy czym nie jest wykluczone, że Dino rozszerzy działalność w tym obszarze i uruchomi więcej stacji, tym razem dostępnych także dla klientów detalicznych.

Póki co mamy tutaj do czynienia głównie ze spekulacjami medialnymi, ponieważ sam właściciel sieci Dino nie potwierdził planów uruchomienia nowej odnogi biznesu polegającej na sprzedaży paliw płynnych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie