Nowe kotły do ogrzewania z możliwością stosowania rozwiązań automatycznych

Mateusz Nowak
28.02.2019

Instalacje centralnego ogrzewaniu powinny być wygodne i funkcjonalne. Dobrze, jeżeli mają możliwość rozbudowywania o sterowniki.

Wyposażenie ich w kotły sterowane komputerem pozwala na zautomatyzowanie procesu spalania. To duże ułatwienie dla użytkowników obiektów mieszkalnych.

Systemy sterowania temperaturą pomieszczeń

Umieszczone w budynku czujniki temperatury zbierają informacje i umożliwiają sterowanie pracą pieca centralnego ogrzewania. Dzięki temu, że piece takie spalają ekogroszek, to łatwo można podnieść temperaturę czynnika grzewczego. Sterowniki umożliwiają ustawianie temperatury powietrza z wyprzedzeniem oraz w przedziałach czasowych. Takie udogodnienia pozwalają tworzyć strefy ciepła w budynku w zależności od potrzeb mieszkańców. W tym wypadku urządzenie grzewcze samo będzie regulowało parametry spalania, aby utrzymać zadany przez użytkownika poziom ciepła.

Piece z zasobnikami na zapas opału.

Kotły funkcjonują w sposób autonomiczny. Zapas zgromadzonego opału pozwala na ogrzewanie budynku przez kilka dni bez uzupełniana zasobnika na opał. W tym wypadku dla wysokiej sprawności urządzeń grzewczych należy stosować odpowiedniej jakości węgiel o określonej granulacji. Tylko taki opał jest w odpowiedni sposób przenoszony przez podajnik ślimakowy bezpośrednio do paleniska. Paliwo dostosowane do takich urządzeń grzewczych jest pakowane w opakowania detaliczne, co ułatwia transport i przechowywanie.

Węgiel i jego właściwości w systemach automatycznych.

Konfekcjonowany ekogroszek to paliwo posiadające stałe parametry spalania oraz kalibrację. Każda partia jest opisana i zawiera opis poziomu zanieczyszczeń i pyłów. Pozwala to na wybór najlepszego produktu oraz kontrole miejsca wytworzenia i pochodzenia takiego opału. W odróżnieniu od paliw z biomasy węgiel jest wysokokaloryczny, przez co charakteryzuje się niskim zużyciem w procesie spalania. Węgiel pakowany do sprzedaży jest w worki, które chronią go przed czynnikami zewnętrznymi podczas przewożenia i składowania. Ułatwia to również tworzenie palet zbiorczych i wysyłane ich na paletach na samochodach ciężarowych.

Nowe asortymenty i konfekcjonowanie węgla pozwalają na wprowadzenie inteligentnych urządzeń grzewczych. Wprowadzenie automatyzacji ułatwia obsługę instalacji centralnego ogrzewania.

Informacja prasowa

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie