ZE PAK kupuje farmę wiatrową. To kolejny krok w stronę całkowitego przejścia na OZE

Mateusz Nowak
05.11.2021

ZE PAK jest jednym z najaktywniejszych podmiotów energetycznych na polu inwestowania w odnawialne źródła energii. Spółka właśnie poinformowała o zainwestowaniu ogromnych pieniędzy w nową farmę wiatrową, która będzie stanowić istotny element jej potencjału wytwórczego. Co już wiemy o tej inwestycji?

Powstanie jedna z największych farm wiatrowych w Polsce

Spółka ZE PAK zawarła umowę kupna spółki celowej Farma Wiatrowa Kazimierz Biskupi, stając się tym samym właścicielem przyszłej farmy OZE, która ma zacząć działać w III kwartale 2023 roku. Farma powstanie w Kazimierzu Biskupom, łącznie złoży się na nią 7 turbin wiatrowych o sumarycznej mocy 17,5 MW. Inwestycja jest warta 150 milionów złotych. ZE PAK szacuje, że dzięki korzystnym warunkom wietrznym w regionie Kazimierza Biskupiego roczna produkcja energii może wynieść nawet do 60 GWh.

To kolejna już inwestycja ZE PAK w sektorze OZE. Przypomnijmy, że niedawno spółka uruchomiła duży blok biomasowy, a ostatnio przy jej zaangażowaniu w Brudzewie powstała największa w Polsce farma fotowoltaiczna składająca się ze 155 tysięcy modułów o łącznej mocy 70 MW.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie