Jak łączyć ekologię z ekonomią, czyli w co warto inwestować w 2020 roku – Pracownia Finansowa

Mateusz Nowak
24.03.2020

Jak łączyć ekologię z ekonomią, czyli w co warto inwestować w 2020 roku – Pracownia Finansowa

Pogarszający się stan środowiska sprawia, że musimy odmienić styl naszego życia. Również z tych względów coraz popularniejszy staje się crowdfunding udziałowy. Dowiedz się, dlaczego wspieranie eko inicjatyw się opłaca! Pracownia Finansowa odpowiada w co warto inwestować w 2020 roku.

Ekologiczne inwestycje interesem przyszłości – crowdfunding udziałowy

Bardziej rozsądny styl życia stał się koniecznością. Jedynie w ten sposób można opóźnić ocieplenie klimatu, które zdaniem wielu badaczy może doprowadzić do katastrofy ekologicznej. Kraje członkowskie Unii Europejskiej muszą do 2030 roku zwiększyć udział OZE w produkcji energii do 32% oraz zmniejszyć emisję CO2 o przynajmniej 40%. Coraz więcej ludzi stara się żyć rozsądniej. Ograniczają wakacyjne loty, rezygnują z korzystania z plastiku, próbują zmniejszyć produkcję śmieci itp. Nie każdy wie jednak, że można także inwestować w sposób ekologiczny. Szansę na realne działania daje m.in. energetyka wiatrowa i crowdfunding udziałowy. Właśnie takie inwestycje prowadzi polska Grupa Pracownia Finansowa.

Dlaczego crowdfunding udziałowy się opłaca?

Najlepsze inwestycje to takie, które dają perspektywę dochodu pasywnego i nie szkodzą środowisku. Grupa Pracownia Finansowa oferuje dołączenie do projektów, które idealnie odpowiadają na potrzeby obecnego rynku. Crowdfunding udziałowy polega na inwestowaniu pieniędzy w określony cel poprzez nabywanie udziałów w spółce. Osoby, które się zdecydują na taką formę inwestycji, stają się pełnoprawnymi członkami spółki. W zależności od rodzaju projektu, albo mogą uzyskiwać dochód pasywny przez dziesiątki lat, albo po zrealizowaniu inwestycji, otrzymują z powrotem kapitał wraz z wypracowanym zyskiem. Pracownia Finansowa inwestuje w budowę nowoczesnych, ekologicznych osiedli oraz farm wiatrowych, czyli odnawialnych źródeł energii, które w dobie pogarszającej się jakości powietrza powinny mieć coraz większy udział w miksie energetycznym naszego kraju.

Pracownia Finansowa odpowiada, w co warto inwestować w 2020 roku

Specjaliści Grupy Pracownia Finansowa uważnie obserwują sytuację w Polsce oraz na świecie. Nasz kraj nie zdążył zrealizować dyrektyw UE związanych z dążeniem do neutralności energetycznej. Z tego względu perspektywiczne stały się ponownie inwestycje w farmy wiatrowe, które są szansą na poprawę tej sytuacji. Młodzi ludzie z kolei starają się żyć coraz bardziej ekologicznie. Szukając miejsca dla siebie w dużych miastach wybierają lokacje bliskie naturze, ale z dobrą lokalizacją. Szczególnie cenią sobie także wykończenia z naturalnych materiałów, jak drewno, kamień czy szkło.

Pracownia Finansowa dostrzega w tych tendencjach potencjał inwestycyjny. W zarządzanym portfelu Grupy PF znajduje się obecnie: 12 elektrowni wiatrowych, powstało 46 domów w zabudowie szeregowej oraz apartamentowiec mieszczący 18 lokali. W trakcie realizacji są 72 domy szeregowe oraz dwa apartamentowce. W trakcie realizacji natomiast jest budowa 13 elektrowni wiatrowych, posiadających pozwolenia na budowę wydane przed wejściem w życie ustawy odległościowej.

Pracownia Finansowa to jedna z największych spółek inwestowania grupowego w Polsce. Przez 6 lat działalności podpisano umowy inwestycyjne z 741 udziałowcami, z których każdy zawsze może liczyć na pełen profesjonalizm i wysoką jakość obsługi. Wypłata zysków w projektach wyniosła w zeszłym roku ok 4 miliony złotych, co jest najlepszym potwierdzeniem należytej staranności i doświadczenia w prowadzeniu ekologicznych projektów inwestycyjnych.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie