Ogromny wzrost zainteresowania drewnem opałowym z Lasów Państwowych

Mariusz Siwko
03.10.2022

W obliczu braków węgla i bardzo wysokich cen konwencjonalnych nośników energii, wiele osób przypomniało sobie o możliwości zakupu drewna opałowego bezpośrednio z Lasów Państwowych. Spółka notuje w tym roku ogromny wzrost zainteresowania nie tylko chrustem, ale też tzw. gałęziówką i grubszym drewnem wśród klientów indywidualnych.

Kilkudziesięcioprocentowe wzrosty wolumenu sprzedaży

Tylko do końca sierpnia 2022 roku Lasy Państwowe sprzedały 545 tysięcy metrów sześciennych gałęziówki – wzrost wolumenu wyniósł w tym segmencie aż 46 procent. Spółka sprzedała również o ponad 40 procent więcej grubszego drewna opałowego. Zapytań jest mnóstwo, ale trzeba pamiętać, że Lasy Państwowe nie pozyskują stricte drewna na opał. To, co trafia do klientów indywidualnych, jest efektem ubocznym wycinek na drewno konstrukcyjne, stąd nie ma możliwości zwiększenia dostępności opału.

Ogromne zainteresowanie drewnem opałowym wśród nabywców indywidualnych nie dziwi. Ceny w składach są horrendalne, natomiast w Lasach Państwowych średnia cena gałęziówki to 31 zł netto za metr sześcienny, a grubszego drewna opałowego (powyżej 7 centymetrów) 120 zł netto za metr sześcienny.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.