Instalacje fotowoltaiczne cieszą się coraz większą popularnością. Czy wdrożenie rozwiązań korzystających z odnawialnych źródeł energii faktycznie się opłaca i jak wygląda kwestia dofinansowania na panele słoneczne? Odpowiedzi na te pytania zamieszczamy poniżej.
Rosnące rachunki za energię elektryczną sprawiają, że na montaż instalacji fotowoltaicznej z każdym rokiem decyduje się coraz więcej klientów. Rozwiązanie to ma wiele zalet. Wśród najważniejszych wymienić można uniezależnienie się od podwyżek cen prądu oraz korzystny wpływ na środowisko poprzez stawianie na odnawialne źródła energii.
Wybierając instalacje fotowoltaiczne, możesz liczyć na zwrot inwestycji już po około 6-7 latach. Możliwość uzyskania dofinansowań na montaż fotowoltaiki pozwala uzyskać duże oszczędności już na etapie instalacji.
Przeglądając ofertę na panele fotowoltaiczne, warto zwrócić uwagę czy dana firma posiada doświadczenie, konkurencyjne ceny i czy oferuje kompleksowe usługi na instalację fotowoltaiczną. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję, wyślij zapytanie i upewnij się, że uzyskasz wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania.
Doświadczona firma będzie posiadała w swojej ofercie produkty wielu różnych marek, takich jak: LG, Longi, SunPower, Suntech bądź Canadian Solar. Wykwalifikowani pracownicy służą fachową pomocą w celu dobrania produktu skrojonego na potrzeby klientów fotowoltaiki.
Montaż instalacji fotowoltaicznej powinien być poprzedzony bardzo dokładnymi pomiarami. Panele są montowane na specjalnych szynach, które mocowane są do elementów konstrukcyjnych dachu, np. krokwii.
Choć niektórzy decydują się na samodzielny montaż paneli, korzystając ze wsparcia fachowców, masz pewność, że wszystkie elementy zostaną przymocowane w sposób prawidłowy. Dodatkowym atutem jest długoterminowa gwarancja. Najczęściej 25-letnia na wydajność paneli oraz 10-letnia na mikrofalownik.
Każda dobra firma fotowoltaiczna oferuje swoim klientom fachową pomoc na każdym etapie inwestycji, również podczas wypełniania formalności, związanych z pozyskaniem doinwestowania. Aby uzyskać dodatkowe pieniądze na instalacje fotowoltaiczne, można skorzystać ze specjalnych programów wspieranych przez Unię Europejską oraz rząd. Do najpopularniejszych zaliczyć można ,,Czyste Powietrze", ,,Mój prąd" oraz „Prosument 2”.
Ponadto, wiele osób decyduje się na zaciągnięcie kredytu konsumenckiego na system fotowoltaiczny. W zależności od wyboru metody finansowania przedsięwzięcia warto zgłosić się po pomoc w uzyskaniu dofinansowania do firmy montażowej, z której usług zdecydowaliśmy się skorzystać.
W przypadku skorzystania z programów rządowych można liczyć na wsparcie w wysokości do 30.000 zł za wszystkie elementy inwestycji i do 5.000 zł za zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych.
Fotowoltaika to rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób. Choć instalacja fotowoltaiczna nie jest tania, to niskie rachunki za prąd i możliwość pozyskania dofinansowań sprawia, że inwestycja ta cieszy się dużym zainteresowaniem.
Artykuł partnera